7 miest, ktoré musíš navštíviť na Malorke

Malorka je španielský ostrov, ktorý je známy plážami s krásne modrou priezračnou vodou Stredozemného mora. Za mňa je to skvelý ostrov na dovolenku, ale aj na život. V tomto článku ti predstavím pár miest, ktoré jednoznačne stoja za návštevu.

1. Palma

Samozrejme…ako by som mohla nespomenúť hlavné mesto, však? Palma de Mallorca je veľmi krásna a keďže sem pravdepodobne poletíš, tak si určite nájdi aspoň jeden deň na preskúmanie tohto mesta. Viac o Palme sa dočítaš napríklad v tomto článku.

2. Banyalbufar

Malinké mestečko s komplikovaným názvom (heh), ktoré je veľmi podobné Valldemosse, no nájdeš tu aj krásnu kamenistú pláž s prírodným vodopádom. Popravde ti na prehliadku mesta stačia tak 2-3 hodinky, preto je dobré spojiť to s kúpaním sa v mori. Ale taktiež si môžeš ísť sadnúť na kávu a užívať si krásny výhľad.

3. Valldemossa

Neskutočne krásna dedinka, ktorá ťa očarí. Dostaneš sa sem autobusom priamo z Palmy. Obdivovať môžeš nielen prostredie, ale aj úzke uličky, kvetináče zavesené na stene, kaplnku Santa Cataliny Thomas. Rozhodne vyskúšaj Coca de Batata s horúcou čokoládou – je to úplna mňamka.

4. Deia

Pri nášteve Deia-i je to viac-menej o šťastí. My sme ho veľmi nemali, keďže bola všade ešte hmla. Žiaľ mestečko obklopuje Serra de Tramuntana, no aj napriek tomu sa oplatí ho navštíviť, ísť na turistiku a prejsť až ku moru a okúpať sa. Počasie-nepočasie. Má to svoje čaro.

5. Port de Sollér

Vieš sa sem dostať z Palmy historickým vláčikom, ktorý ide z Plazy Españy. Tá pláž v Solléri je veľmi krásna – mne osobne sa tieto scénerie s horami a morom neskutočne páčia. Ide o pohodovejšie mestečko, na ktoré ti stačí pol dňa, preto sa oplatí skúsiť ten historický vláčik. No ak nechceš ísť turistickým vláčikom, tak sa sem vieš dostať aj normálne autobusom.

6. Alcudia & Port de Alcudia

Bola u mňa láska na prvý pohľad. Neskutočne sa mi páčia tie pláže tu a hlavne.. to more? Tak modrú a priezračnú vodu som ešte nevidela. Cítila som sa trošku ako na Bahamách heh. V Alcudii nájdeš aj zachované mestské hradby a domy z približne 13. storočia. Rozhodne navštív mesto, ale aj Port. Vzdialené sú od seba približne 20 minút peši.

7. Pollenca & Port de Pollenca

Môžem povedať, že ide o jedno z mojich obľúbených miest? Asi by som sa opakovala, pretože každé jedno miesto, ktoré spomínam sa mi istým spôsobom zapísalo do pamäte. Pollenca a Port de Pollenca nie sú vôbec výnimkou. Hoci majú podobný názov sú od seba vzdialené niekoľko kilometrov. Pollenca je mestečko na prechádzku uličkami, návštevu kostolíka, nákupy na trhoch, či kávičkovanie. V porte viac-menej nie je nič extra, môžeš si dať kávu, dobrý obed, ale to podstatné – užiť si krásne pláže. A práve odtiaľto to máš už len kúsok na maják Cap de Formentor.

(Visited 1 725 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.