7 vecí, ktoré v Palme de Mallorce stoja za to

Náhoda je blbec. Ale existujú ono vôbec tie náhody alebo je to osud? Pred pár mesiacmi sme boli s Dominikou v Amerike a rozprávali sme sa o Erasme. Obe sme sa niekam chystali, no sranda bola až keď sme zistili, že sa chystáme v rovnaký semester na rovnaké miesto – do Palmy. Chápeš? Museli sme sa prísť zoznámiť až do Ameriky. Palma je hlavné mesto ostrova Mallorca. Už to budú 3 mesiace, a preto je najvyšší čas predstaviť ti tieto krásy. No nebolo na čase?
Správny Malorčan by ti povedal, že Palma a “Paradise” začína na rovnaké písmenko. A či je to náhoda? Ja myslím, že nie. V tomto článku ti predstavím to, čo mám na Palme najradšej a myslím, že by sa to mohlo páčiť aj tebe.

1. PrechádzkY ku katedrále La Seu až na pláž

Katedrála je dominantou mesta. Je jednoducho obrovská, má svoju históriu a vidno ju takmer všade. Zaujímavá je nielen katedrála, ale aj všetky spoty na oddych, ktoré ukrýva. Pod ňou sa dokonca nachádza fontána a park. A aby som nezabudla.. prechádzka okolo katedrály až na pláž rozhodne stojí za to.

2. NedeLe strávenÉ na hrade Bellver

Prečo práve nedeľa? Pretože práve vtedy je tu zdarma vstup. Bellver hrad je známy predovšetkým tým, že je jeden z mála, ktorý je okrúhly. A ten výhľad na prístav? Stojí to za to!

3. uličkY V CENTRE starého mesta

..v ktorých počas dňa natrafíš na množstvo turistov, krásne zákutia, kaviarne, či galérie. No zároveň tá prechádzka stojí za to aj večer, keď už sa mesto pomaličky ukladá do spánku. Žiaľ, nič špecifické tu spomenúť neviem, jednoducho treba tie ulice prejsť a objaviť tajné miesta.

4. Es Baluard Contemporary Art Museum & Galérie

Múzeá moderného a súčasného umenia vyhľadávam takmer všade. Zrovna do tohto múzeá sa za lacno dostaneš v piatok, kedy vstupné je na tebe (začína od 10c).. Múzeum má 3 poschodia, pričom mne sa najviac páčilo to prvé. Okrem múzeá odporúčam aj rôzne galérie, ktoré nájdeš v meste na každom kroku. Jednou z nich je napríklad Gerhardt Braun Gallery.

5. Santa Catalina & Paseo Maritimo

Santa Catalina je tá časť Palmy, kde je kopu skvelých podnikov, a preto to tu žije hlavne večer, keď sa všetci rozhodnú ísť na večeru, kávu, či sadnúť si niekam len-tak. Ak máš viac náladu na párty, tak šup do Paseo Maritimo, kde je množstvo skvelých klubov. Dokonca sú tam aj kluby, v ktorých sa každý štvrtok učí Salsa a Machata – vstup je zdarmaaa.

6. TUESday’S RuTA NIGHTS

Utorky sú známe ako tzv. “Ruta nights”, kedy niektoré podniky ponúkajú tapas a drinky za zvýhodnéne ceny. Prejsť niekoľko barov za večer je mega – v každom vyskúšať niečo iné a stretnúť iných ľudí. No musím sa priznať, že najradšej mám Lemon Tree, v ktorom sa človek vždy zabaví. A cez deň sem choď na skvelý burger a vínko!

7. Kaviareňský povaľač tu má veeeĽa možností

Medzi moje obľúbené kaviarne v Palme patria jednoznačne kaviarne Rosevelvet, Arabay a Mise En Place. Podotknúť by som mala asi len to, že koláčiky sú návykové (:D) a namiesto kapučína je lepšie objednať si “cafe con leche”, ktoré je vlastne jedno a to isté, no niekedy práve to kapučíno dosť zbabrú.

(Visited 474 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.