Ako cestovať vo dvojici a nezblázniť sa

5 (100%) 4 votes

Cestovanie vo dvojici, či dokonca v skupine je skúškou každého vzťahu. Či už partnerského alebo iba kamarátskeho. Veľmi ľahko sa dokážeme pohádať, pretože je to zrazu iné ako keby sme boli doma. Aj preto je dôležité poriadne sa s druhým človekom dohodnúť na všetkých detailoch ešte pred cestou. Veď vieš.. aby sme sa tam spolu nezbláznili. V tomto článku ti dám odpoveď na 4 dôležité otázky, ktoré sa spýtaj sám seba pred cestou.

S kým budem cestovať?

Vo dvojici alebo skupine? S kamarátom či partnerom? Poriadne si premysli, kto bude tvoj parťák na cestách, pretože s týmto človekom budeš 24/7 a cestovanie je predsa len o iné ako keď sme s človekom len pár hodín denne. Na začiatku si môžete liezť na nervy, mať inú predstavu o tejto ceste, a preto je dobré si rozumieť už pred cestou a zhodnúť sa aj na zvyšných bodoch.

Čo chcem vidieť na danom mieste?

Každý z nás má rád niečo iné. Niekto preferuje pláže, hory, obchody, múzeá, kostolíky.. Toto všetko si treba utriediť ešte pred odchodom, aby potom nedochádzalo k zbytočným hádkam. Najlepšie je cestovať s niekým, kto má rád rovnaké veci ako my, no ak to tak nie je, tak vsaď na kompromis. Prípadne nejaký ten deň môžete prežiť aj samostatne.

Aký mám rozpočet?

Cestovať s niekým, kto má neobmedzený rozpočet môže byť náročné. Veľakrát si povieme “veď sme na dovolenke” a zrazu utrácame zbytočne veľa, no ono to ide naozaj aj lacno. Myslím, že je dobré, keď si každý vytvorí svoj vlastný rozpočet na cestu a nejako sa to zosúladi. Nemusíme predsa hneď všetci jesť iba vonku, pretože áno – jesť doma je lacnejšie. Ale na druhej strane treba ochutnávať aj lokálne jedlá. Takže kompromis? Môžete sa dohodnúť, že párkrát zájdete na obed, či na večeru. Naozaj to záleží na vás (ja napr. vždy keď cestujem, tak rada objavujem aj kaviarničky a reštaurácie a neviem si predstaviť odísť z krajiny bez toho).

Čo robiť, ak je problém?

Najdôležitejším bodom je komunikácia. Keď ťa niečo sere, tak to tomu druhému človeku jednoducho povedz. A najlepšie ešte skôr než vybuchneš. Ja napríklad sama dobre viem, že občas potrebujem byť sama so sebou, lebo inak som protivná, otrávená a nie je so mnou reč. Ak to máš rovnako, tak sa s druhou stranou porozprávaj a dohodnite sa na tom, že každý bude mať aj svoj vlastný program.

(Visited 135 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.