Ako najlacnejšie poslať peniaze z USA na Slovensko?

“Ako najlacnejšie poslať peniaze z USA na Slovensko?” Túto otázku som si položila viackrát na konci môjho pobytu Work and Travel v USA. V Amerike som totiž dostávala výplatu na účet, no netušila som ako ich dostať na slovenský účet. Možno to nevieš ani ty, resp. nepoznáš najlacnejší spôsob, a preto si to povieme v tomto článku.

Ako iste vieš, program Work&Travel je pre študentov, ktorý si idú za veľkú mláku zarobiť peniaze a precestovať krajinu. Viac o programe sa dočítaš v článku Čo všetko potrebuješ vedieť o WAT USA. Zarobené peniaze, ktoré zvýšia si jednoducho potrebujeme nejako zobrať domov. Ale ako?

Sú dve možnosti:

  • poslať ich bezhotovostne prevodom na slovenský účet
  • vytiahnúť všetky peniaze z účtu a zobrať celú hotovosť na Slovensko

Pozor: Pri výbere väčšej sumy z bankomatu je obmedzený limit na deň. Preto to nerob v deň odchodu, ale daj si tam nejakú rezervu.

V tomto článku budem riešiť bezhotovostný prevod medzi účtami. Vytiahnúť si hotovosť v Amerike a priniesť ju na Slovensko je totiž podľa mňa neefektívne. Nielenže človek má pri sebe obrovské množstvo peňazí, no ten kurz valút na Slovensku tiež nie je natoľko výhodný.

Ako najlacnejšie poslať peniaze z USA na Slovensko bezhotovostne?

Využiť sa dá TransferWise, no napríklad pri vrátení daní z USA sa mi osvedčil aj Paypal. No o tom bude článok zase nabudúce.

Aké sú výhody TransferWise?

  • nízke poplatky (cez tento link budeš mať 1. prevod úplne zadarmo) – otvorene tu rovno aj napíšem, že by som z toho nejaké €€€ mala mať aj ja, ale dávam to tu hlavne preto, že aj mne pri 1. platbe pomohol takýto link od niekoho. Jednoducho sa to oplatí.
  • kurz je lepší ako v bankách
  • prevod trvá iba pár dní (mne prišli cca do 3 dní)
  • prevádzať môžeš viacero mien, nielen doláre & eurá

TransferWise má účty vo všetkých povolených štátoch. Rovnako aj v rôznych bankách. Funguje to tak, že si pošlú peniaze na svoj účet, z ktorého ti potom prídu na tvoj slovenský. Aj preto je to také rýchle a lacné. Pre podrobnejší opis ako to funguje na TransferWise si môžeš prečítať tento článok.

A čo ten PayPal? Aspoň v krátkosti..

Oplatí sa to hlavne pokiaľ tu už máš založený účet. Nemusíš tým pádom riešiť registráciu a overenie. Je tu tiež nejaký poplatok, no nie je až taký vysoký. V prvom rade rozhodne odporúčam TransferWise, pretože sa oplatí omnoho viac. No napríklad na preposlanie daní je Paypal úplne super. No o tom si povieme viac nabudúce.

Oplatí sa vôbec posielať peniaze z USA na Slovensko?

Ani veľmi nie. V Európe majú doláre nižšiu hodnotu. V Amerike je lacné oblečenie, elektronika, výlety a rovnako tak aj plavby, či dovolenky. A preto sa neobmedzuj. Peniaze boli, sú a vždy aj budú. Nie je lepší pocit, než ich rozflákať na zážitky a cestovanie po Amerike. Teda.. len v tom prípade, že ich nemusíš vrátiť rodičom. Alebo si chceš s nimi zafinancovať budúci rok Work & Travel? Ak tvoja odpoveď bola áno, tak s nimi narábaj rozumne.

Dúfam, že článok bol aspoň trochu nápomocný. Užívaj si ešte zvyšné dni v Amerike a ak máš nejaké ďalšie otázky, tak mi ich pokojne napíš do komentára.

(Visited 768 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.