Ako sa naučiť “neriešiť”?

4 (80%) 1 vote

Koľkokrát sme si neobliekli niečo, čo sa nám páčilo, no vedeli sme, že by to spoločnosť neprijala? Až príliš zaneprázdnujeme našu myseľ myšlienkami, čo si o tom asi myslí náš sused, učiteľ, či dokonca okoloidúci po ulici. Naozaj tak veľmi záleží na tom ako vyzeráme pred ostatnými? Žijeme predsa svoj vlastný život. Ten je dosť krátky na to, aby sme svoju energiu venovali malichernostiam. Zavďačovať by sme sa mali sami sebe a nie cudzím. Nechápte ma zle. Narážam na také tie klasické situácie “Poďme druhou stranou, tam je niekto koho nechcem stretnúť” – sakra, ukážte im, že sa máte dobre aj bez nich! :D, “Nechcem, aby sa na mňa pozerali”, “Čo si o tom pomyslí okolie?”…Naozaj? Omnoho viac nám záleží na tom, čo si myslí okolie ako na tom, čo si o tom myslíme my?

Niekde v spoločnosti sa stala chyba. Nechcem, aby to vyznelo ako “buďme sebeckí a poďme myslieť iba na seba”, to nie. Chcem tým len povedať, že by sme nemali žiť podľa ideálov spoločnosti. No a čo, tak sa niekto rozhorčí a škaredo pozrie na nás, pretože máme roztrhané nohavice. Vypočujeme si jeden a ten istý hlúpy vtip od XY ľudí. Ale kto v tomto skončí ako víťaz? Ten čo sa vysmieva, pretože nás nedokáže prijať alebo my, ktorí ostávame sami sebou?

Čo pre Vás znamená “neriešiť”? Pre mňa je to jednoducho viera v samú seba, v moje úsudky a silu. Neriešiť iných, neriešiť ich názory na mňa (už vôbec nie, ak sú neopodstatnené) a jednoducho mať tak nejak na háku, čo si kto o tom myslí. Na svete budú vždy ľudia, ktorí sa snažia druhých podkopávať, zhadzovať, no a čo. Najdôležitejší je Váš názor. Potom sú tu naši blízki, však? Aj na ich názore nám môže záležať. Ja odporúčam vypočuť si názor, ale v konečnom dôsledku sa rozhodnúť podľa toho ako to cíti človek sám. Málokto nám totiž poradí podľa toho, čo je pre nás dobre. Riadia podľa seba. Tak ako by to urobili oni. A niekedy si musíme prejsť istými fázami života sami. Poučiť sa z chýb, prijať ich ako skúsenosť a začať si užívať život.

Najefektívnejším tipom ako prestať riešiť názory druhých je – nestrhávať sa davom, neohovárať, neriešiť čo má alebo nemá ten a ten oblečené a ono to príde potom už aj samo. Pekne postupne.

Ako toto celé vnímate? Váš názor ma zaujíma, tak neváhajte a napíšte mi ho do komentára.

Outfit

Tento outfit je úplne letný – overal a soft bra. Pre mňa typické leto. Celkom sa v ňom vidím ako ho budem nosiť celé leto a vždy, keď pôjdem na záchod budem zas-raz nadávať, že si ho musím dať celý dole haha. Ale inak mám overále veľmi rada, no skôr tie krátke ako dlhé. Vďaka svojej pestrosti mi oživuje outfit, preto som ostatné kúsky volila v basic jemných farbách.

Na sebe mám: overal, prstienky, okuliare – H&M, kabelka – Mango, prehoz – SheIn, podprsenka – Charlotte Russe
(Visited 562 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.