Ako si vyplniť čas počas cestovania

Ešte aj dnes ma dokáže prekvapiť mobilita ľudí. Prácu hľadáme v inom meste. Študujeme v inom meste. Kamarátov máme v inom meste. Doba sa mení a napreduje. Kedysi to bol úplný nonsens. No keďže doba sa mení a my čoraz viac cestujeme, tak tu mám pre teba článok – ako si vypniť čas počas cestovania. Ono sa to nezdá, ale za týždeň sa to poriadne nahromadí. Ak si tu preto, že chceš tráviť inak čas ako chatovaním na Messengeri alebo čumením do blba, tak si tu správne.

Nápad na tento článok som dostala ako inde – vo vlaku. Týždenne v ňom strávim minimálne 5 hodín (isto aj viac). Rozhodne ich nechcem stratiť, pretože si vážim každú jednu minútu. Občas tieto hodiny vo vlaku využívam na aktivity, ktoré bežne nestíham – ako napríklad čítanie knihy. Inokedy ma kopne múza a napíšem článok. Ono to vždy závisí od situácie. Aj také cestovanie lietadlom zaberie nejaký čas. Potrebuješ inšpiráciu na aktivity? Poďme sa na to pozrieť.

Ako vyplniť čas počas cestovania?

1. Čítanie knihy

alebo aj počúvanie audioknihy. Zbožňujem čítanie kníh na cestách, pretože sa vždy začítam tak, že zabudnem na čas. Cesta mi tým pádom úplne zbehne. No občas nemám náladu na čítanie. Vtedy sú skvelé audioknihy, ktoré stačí počúvať. No okrem audokníh sú vhodné aj podcasty.

2. Počúvanie podcastov

ktoré ja úplne milujem. Počúvam predovšetkým anglické. Najradšej mám “The School of Greatness” od Lewis Howes. No nájdeš aj kopu slovenských podcastov, ktoré sú motivačné, o zdravom životnom štýle, technológiach, jazykoch, ale veľa z nich sú aj komediálne. Naozaj je tam z každého rožka troška.

3. Písanie, rozmýšľanie a vybavovanie vecí do školy

Cestovanie je u mňa veľmi inšpiratívnym obdobím. Milujem dlhé cesty. Môžem sa zamýšľať, analyzovať, písať a častokrát aj vypnúť. Časť mojej bakalárky bola vytvorená práve na trase Praha-Žilina. Jedny z tých najlepších článkov na tomto blogu vznikli v lietadle alebo vo vlaku. Neviem čím to je. Možno všetkým naokolo, ale vždy keď cestujem, tak viac aj tvorím. Ak nie si na písanie článokov, tak skúsiť môžeš minimálne tie veci do školy. Doťuknúť tú seminárku, či prezentáciu do školy.

4. Učenie sa nového CUDZIEHO jazyka

A prečo nevyužiť ten čas naozaj efektívne? Napríklad učením sa nového cudzieho jazyka. Stačí ti k tomu appka Duolingo, kde si zvolíš preferovaný cudzí jazyk. Veľa ľudí mi odporúčalo taktiež Memrise. Ja som sa takto učila portugalčinu, aj španielčinu. Ozaj stačí pár minút denne, a preto odporúčam aj v prípade, že cestuješ MHDčkou.

5. Triedenie fotiek v mobile, plánovanie to-do listov a pod.

Triedenie fotiek v mobile je taká zábavka pri dlhších letoch. Väčšinou ma omrzí všetko iné. Vtedy prichádza na rad presne táto činnosť. Odstrániť zbytočné screenshoty, napríklad cestovného lístka, ktorý je starý už zopár týždňov či mesiacov. Niekedy aj plánujem to-do listy, zapisujem si nápady na články alebo upravujem fotky, ktoré chcem dať neskôr na Instagram. Samozrejme popritom mi v ušiach hrá hudba zo Spotify.

(Visited 197 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.