Ako si zlepšiť angličtinu?

Ohodnoď tento príspevok

Angličtina je v dnešnej dobe naozaj veľmi dôležitá. Keď nevieš po anglicky, tak akoby si ani nebol. Nielenže sa s týmto jazykom ľahšie cestuje, ale zároveň aj lepšie. Prečo? Pretože môžeš spoznať obrovské množstvo ľudí. Ľudí, ktorí majú inú kultúru ako ty. Ich život je úplne iný ako tvoj. And that’s kind of cool, isn’t it?

Najdôležitejším bodom je podľa mňa “NEBOJ SA ROZPRÁVAŤ“. Veľa ľudí (dokonca aj ja som medzi nimi bola) sa jednoducho bojí. Chcú, aby každá jedna veta, slovíčko, čiarka? boli perfektné. Kam sa vytratilo to “nikto nie je dokonalý”? Jednoducho ani v angličtine nie. Neverili by ste koľko chýb počas konverzácie dokáže urobiť rodný Američan. To, že vám ujde niečo? To je totálne v pohode. Aj mne občas vypadne z úst nejaká volovina. Hlúposť, za ktorú by som sa mohla chytať za hlavu a trieskať ju o zem. No veľakrát si tú drobnosť nikto, okrem mňa samozrejme, nevšimne.

A čo je podstatné? Že sa s druhou stranou chápeme. Vieme, čo chceme povedať.

Ak ste prekročili tento základny bod, tak ste skvelí! Naozaj. Častokrát sa stretávam s tým, že ľudia, ktorí majú OK angličtinu, tak sa boja a tí, čo ju majú naozaj slabú, tak sa neboja a jednoducho rozprávajú. To som vždy obdivovala. Ale ako si angličtinu zlepšiť, pokiaľ tá vaša nie je úplne tip top?

  • prejdite si celú gramatiku, časy, tvary slovies a pár slovíčok
  • používajte aplikácie na učenie ako napríklad Duolingo (veľa ľudí mi v komentároch odporúčalo aj Wattpad a rôzne iné aplikácie, kde môžete speakovať alebo si s niekým zo zahrančiia písať)
  • pozerajte videá na Youtube, seriály a filmy v angličtine s titulkami
  • čítajte anglické knihy
  • cestujte a komunikujte v angličtine

A čo vaše tipy? Máte niečo overené, čo vám pomohlo? Ak áno, tak mi napíšte váš tip do komentára.

Pre viac informácií si pozrite video :).

(Visited 186 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.