Ako zvládnuť noc na letisku

Neskorý nočný prílet na letisko, či skorý ranný let. Aj tieto situácie nás prinútia zamyslieť sa nad možnosťou nocovania na letisku. Niekedy sa ten hotel na pár hodín naozaj neoplatí booknuť. Inokedy nemáme proste na výber. Čo robiť v týchto prípadoch? V tomto článku ti poviem ako zvládnúť noc na letisku.

Informácie o letisku

Ešte predtým než sa rozhodneš pre noc na letisku, tak si zisti potrebné informácie. Na začiatok predovšetkým jeho prevádzkové hodiny, pretože v prípade malých letísk by sa mohlo stať, že ti ho zatvoria. Ak je letisko otvorené, tak cez túto stránku zisti, či je možné na letisku spať.

Oblečenie

Ako iste vieš, tak na letisku je vždy zapnutá klíma, a preto ti v noci bude jednoznačne zima. Ja sa vždy prezliekam do pohodlných nohavíc. A nielen to..niekoľko vrstiev oblečenia je tiež potrebných. Zakrývam sa uterákom alebo šatkou. Čo svetlo a hluk? Zaobstaraj si masku na spani a sluchátka, aby sa ti lepšie spalo.

Bezpečnosť

Niekedy je lepšie nájsť si také miesto, kde si na očiach – menšia šanca na to, aby ťa niekto okradol. Vždy keď spíš na letisku, tak mysli hlavne na bezpečnosť. Doklady maj pri sebe, na tašku, či kufor si radšej ľahni a nikdy to nenechávaj položené len tak vedľa seba. Nikdy predsa nevieš ako tuho zaspíš.

Entertainment

To, že sa rozhodneš stráviť noc na letisku ešte neznamená, že spať aj naozaj budeš. Niekedy nás ten spánok jednoducho obíde a na to sa treba pripraviť. Just in case. Maj pri sebe tablet s filmami, či mobil s hudbou.. A hlavne, nezabúdaj na nejaký snack, pretože hlad uprostred noci nie je vôbec sranda.

Hygienicke potreby

Na niektorých letiskách nájdeš sprchy, no myslím si, že postačí aj základná hygiena ako umytie zubov, učesanie sa a prezlečenie sa do čistého oblečenia. Hoci tráviš noc na letisku, aj tak môžeš na druhý deň vyzerať ako človek.

Nezmeškaj let!

..pretože to nocovanie na letisku by potom stratilo svoj účel. Nastav si budík, najlepšie niekoľko, ešte tak hodinku predtým ako máš prejsť cez security check-in, aby si sa stihol/a prezliecť, umyť si zuby a vlastne celkovo sa dať nejako dokopy.

Čo sa týka mojich skúsenosti nocovania na letisku, tak prvýkrát to bolo jednoznačne najhoršie. Nebola som na to pripravená, myslela som, že v noci umrznem a celé to bolo také ECH! Najhoršie sú sedačky, ktoré sú rozdelené po jednom, ale čo môžem odporučiť, tak pozerať aj kaviarne, ktoré sa na večer zatvárajú a keď si spojíš tieto sedačky tam, tak sa aj skvelo vyspíš.

Máš nejaké tipy týkajúce sa noci na letisku?
(Visited 188 times, 1 visits today)

Comments

comments

One Reply to “Ako zvládnuť noc na letisku”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.