Cestovanie po východe USA // Work and Travel USA

5 (100%) 2 votes

Verím, že sa momentálne nachádzaš v štádiu rozhodovania ohľadom cestovania po Amerike. Tiež som si týmto prešla. Zvoliť východnú časť alebo západnú? To je naozaj zapeklitá otázka, no verím, že aj dnešný článok ti dopomôže k rozhodovaniu.

Cestovanie po východe sme zvolili 1. rok na work & travel. Naše cestovné plány boli ešte koncom augusta neisté a vedeli sme len toľko, že chceme ostať aspoň 5 dní v New Yorku, čo sa nakoniec aj uskutočnilo. No ešte predtým než sme skončili v New Yorku sme prešli pár miest.

Vieš čo bolo ale najvtipnejšie? V USA sme využili cestovnú kanceláriu! (Dodatok: Zájazd sme našli cez stránku Tours4Fun – ak mi napíšeš viem ti poslať aj pozvánku na zľavu). Áno, čítaš správne. Ani neviem, kto s tým prišiel, mám pocit, že Srbi, ktorí našli super deal za 200$ a keďže toľko by nás vyšla iba cesta autobusom na Niagarské vodopády, tak sme sim povedali “prečo nie”. Prečo nie sme si potom ešte viackrát zopakovali. Dokonca hneď ako sme vošli do autobusu plného Číňanov, pre ktorých bol tento zájazd určený. My sme sa len pritrafili, heh.

No ale keďže sme nemali v pláne si prenajímať auto, tak to bola najlepšia možnosť akú sme mali, boli sme so super skupinou a navštívili omnoho viac miest ako by sme navštívili keby sme iba cestovali len dve.

Aké to malo výhody?
  • nemuseli sme plánovať cestu
  • nemuseli sme šoférovať
  • v autobuse sme si mohli pospať
  • ubytovaní sme boli v dosť dobrých hoteloch
  • presne sme vedeli koľko nás čo bude stáť a viac sme neplatili (200$)
Čo také nevýhody?
  • sprievodca nás nemal veľmi rád, boli sme holt iná nátura
  • výklad najprv v čínštine a až potom v angličtine
  • vždy sme mali presne stanovený čas na dané miesto, no ale dobré bolo aspoň to, že sme sa nemuseli držať skupiny, ale mohli sme si spraviť svoj program

Kde všade sme boli?

New York City

Mesto, ktoré nikdy nespí. V rámci zájazdu sme tu strávili jeden celý deň, pričom sme začali už ráno okolo 8, čiže sme toho stihli naozaj veľa. Výhodou bolo, že sme prešli všetky hlavné pamiatky (teda tie ktoré sme chceli) a potom nám ostalo 5 dní na chillovanie, neturistické miesta a nasávanie atmosféry. O tom, čo vidieť v New Yorku sa dočítaš tu.

Philadephia

Mesto, ktoré mi veľmi prirástlo k srdcu. Ak chceš vedieť o Philly niečo viac, tak si určite prečítaj tento článok. Rozhodne je tam čo vidieť a taký západ slnka z mosta Benjamina Franklina je úplne najviac!

Washington, D.C.

Hlavné mesto Spojených štátov, v ktorom za návštevu stojí Biely dom, Lincolnov pamatník, Washingtonský monument, Capitol hill, Galériu umenia, dokonca aj Holokaust pamätník a rôzne milé uličky a kaviarničky. Mne sa mesto páčilo, pôsobilo oproti ostatným veľmi príjemne a útulne. Rozhodne som nemala pocit, že som v nejakom obrovskom veľkomeste. 

Niagarské vodopády

Pri ktorých ti v hlave určite rezonuje otázka – americká či kanadská časť? Povráva sa, že tie kanadské sú krajšie, no pre mňa boli nádherné aj tie na americkej strane. Je to jednoducho zážitok. Sú krásne nielen cez deň, ale aj v noci. Určite sa oplatí zakúpiť si jazdu loďkou až popod ne, pretože sú priam kúzelné. Je s nimi spojených aj viacero legiend, no najznámejšia je asi tá o dievčati, ktoré si zvolilo radšej smrť ako výdaj bez lásky. Myslím, že dievča bolo na kajaku a spustilo sa práve prúdom vodopádu, čo ju zabilo. Legenda hovorí, že počas slnečného počasia vidno opar z vody, ktorý predstavuje jej premenené telo.

Boston + Harvard univerzita

Boston u mňa zanechal podobné pocity ako Washington, pretože je to viac-menej také príjemné mesto, nájdeš tu skvelý market s jedlom, super čínsku štvrť a kúsok od mesta sa nachádza aj Cambridge kempus, ktorý sme si išli pozrieť. Poviem ti, že moja predstava o školskom kempuse bola diametrálne odlišná, no študovať na takejto škole by sa mi teda páčilo.

Okrem týchto veľkých miest sme navštívili aj nejaké tie menšie ako priamo Buffalo, Cornell, v ktorom sa nachádza múzeum skla a rôzne iné, ktoré boli po ceste. Ak to plánuješ ako roadtrip, tak určite zastav tam, kde sa ti to pozdáva a sprav si s kamošmi výlet aj na menej známe americké miesta.

Okrem tohto zájazdu sme ešte navštívili aj:

Atlantic city

Označované ako Las Vegas východného pobrežia, no úprimne? Po zážitku v Las Vegas si to nedovolím tvrdiť. Atlantic city je skvelým miestom na nákupy v outletoch, typické kasína, či bary, ale taktiež aj užívanie si voľného času na pláži. Od Las Vegas to má ale ďaleko, no vieš sa skvelo zabaviť aj tu. Pokiaľ si párty človek alebo chceš skúsiť kasíno, tak smelo do toho.

(Visited 210 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.