Cestovanie po západe USA // Work and Travel USA

5 (100%) 2 votes

Cestovanie po západe USA je častou voľbou nás WAŤákov, pretože to tam jednoducho stojí za to. Krásna Kalifornia, zaujímavá príroda, ktorú v Európe nenájdeme, no celkovo je tam ten život iný (pokojnejší) ako na východnej časti Ameriky. V tomto článku ti ponúknem inšpiráciu na cestovanie po tejto časti.

V tomto článku si sa mohol/a dočítať o východnej časti USA, resp. ide iba o inšpiráciu, do ktorých miest sa počas cestovania pozrieť. V tomto článku to zoberiem dosť podobne.

Najjednoduchšie je si v USA prenajať auto a spraviť si s kamošmi roadtrip. My sme žiaľ cestovali iba 3 baby aj to len tak, že sme v auguste mali týždeň voľno z práce. Kvôli tomuto sme sa opäť rozhodli pre cestovku. Bolo to pre nás jednoduchšie a zároveň aj lacnejšie ako požičanie auta. Musím povedať, že tentokrát to také úžasné vôbec nebolo..Aké miesta sme navštívili?

Los Angeles & Santa Barbara

Bez zastávky v Los Angeles to snáď ani nejde, no v našom prípade tu nastal strašný fail. V Los Angeles sme dvakrát nocovali, no ani raz sme nešli na chodník slávy, Huntington Beach, k nápisu Hollywood, či nejakému filmovému štúdiu. Toto bola obrovská chyba v cestovnej kancelárii, ktorou sme cestovali. Aj práve preto je lepšie požičiať si auto a spraviť si vlastný roadtrip. Nech to je aj drahé. Bude to stáť za to! Našťastie sme aspoň išli do Santa Barbary, ktorá je známa ako americká riviéra, v ktorej ti rozhodne neunikne španielská architektúra, pekné pláže a podniky, do ktorých sa môžeš ísť najesť alebo si dať aspoň kávu, či vínko (ak nie si samozrejme šofér haha).

17 Miles Drive

Scénicka 17 míľová jazda po pobreží Kalifornie. Po ceste uvidíš krásne cliffy vytrčajúce z vody, golfové ihriská, miliardové vily, pláže a konkrétne na pláži Pebble aj neskutočne veľké množstvo tuleňov. Inak podľa fotiek asi vidíš, že počasie vôbec nebolo ono. Zvyčajne to býva v Kalifornii tak, že pri Los Angeles je horúco (čo sme my zrovna nezažili) a smerom na San Francisco sa klíma ochladzuje.

San Francisco & Stanford univerzita

San Francisco je doslova magnetom pre turistov, dokonca aj pre samotných Američanov. Vidieť tu môžeš známy Golden Gate most, typické domčeky nazývané Painted Ladies, uličku Lombard, Union Square a pár ďalších zaujímavostí, o ktorých sa dočítaš tu.

Stanford univerzita sa síce nachádza o niečo ďalej od San Francisca, no je to po ceste. A poviem ti.. Univerzita je obrovská. Obrovský kempus, nákupné centrum (áno, majú svoj nákupák), vlastná autobusová linka, ktorá ťa prevezie po kempuse, lebo pešo to nikto nedáva. Jednoducho úchvatné. Máš tu inak na výber – Stanford alebo Berkley univerzitu.

Yosemite park

Yosemitský národný park je typický žulovými skalnatými útvarmi a vodopádmi. Žiaľ posledné roky majú problém s požiarmi a aj preto má park problém s dymom (pre viac info čítaj oficiálnu stránku parku). Aj pri našej návšteve tomu nebolo inak a z jedného miesta sme dokonca nič nevideli kvôli dymu, ktorý sa tu držal. Každopádne niečo sa vidieť dá a myslím, že taká menšia turistika je tu úplne v pohode. Mne sa veľmi páčil vodopádik, ktorý sme v parku videli.

Las Vegas & Grand Canyon

Počas jedného týždňa na západe sme zažili rôzne počasie. V Las Vegas bolo neuveriteľných 42 stupňov, čo znamenalo, že cez deň sa nedalo existovať. Aj preto sme mali rôzne výletiky – do Grand Canyonu a Hoover Damu. Grand Canyon sa mi neskutočne páčil. Má dve časti, do ktorých môžeš ísť – North Rim & South Rim. Čítala som rôzne recenzie, odporúčania a nakoniec sme sa rozhodli, že pôjdeme do severnej časti, no myslím, že Grand Canyon je krásny z oboch strán.

A čo viac povedať o Las Vegas? Podvečer sme trávili v hotelovom bazéne. Tie hotely sú neskutočne krásne a milo ma prekvapilo to, že neboli ani také drahé. Keď už sa ako-tak ochladilo, tak sme išli do mesta. Odviezli sme sa Uberom k slávnemu nápisu “Welcome to Las Vegas” a odtiaľto prechádzali smerom až do centra. Pobehali sme známe hotely ako MGM, Bellagio, pri ktorom sme nezabudli na fontánovú show, Vegas Strip, zahrali sme si v kasínach, pobehali obchody, dali si drinky a poviem ti, že keby máme vhodné oblečenie, tak pravdepodobne skončíme aj na párty, pretože to tu jednoducho žilo a veľmi sa nám tu tie dve noci páčili.

Hoover Dam

Bol riadny masaker. Vyzeralo to asi takto – výjsť niekoľko schodov, pozrieť nádrž, spraviť fotku a utekať dole. Ide o betónovú klenbovú priehradu, a preto tu to sucho a horko bolo na nevydržanie. Neuveriteľných 43 stupňov nám prišlo ako 50, čiže odporúčam nezabudnúť si vziať vodu. Priehrada leží na hraniciach štátov Nevada a Colorado. Rozhodne je zaujímavá, ten výhľad je veľmi pekný a vraj sa dá ísť aj do jej vnútra.

Osobne si myslím, že na západnej časti USA je toho omnoho viac na videnie. Samozrejme to závisí aj od toho koľko máš času a aký máš rozpočet. Za návštevu stoja všetky tie národné parky, ale aj San Diego, Route 99 a podobne. Jednoducho tento článok ber iba ako inšpiráciu, čo asi tak vidieť na západe v prípade, že sa nevieš rozhodnúť pre západ alebo východ. Ak si po západe USA už cestoval/a, tak mi daj v komentári vedieť aké miesta si navštívil/a.

(Visited 182 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.