Čo vidieť v Barcelone

Už dlhšie som nezažila takýto intenzívny víkend plný nových miest, objavovania a spoznávania. Barcelona mi učarovala. Má dušu, pláže, kultúru a sangriu. V tomto článku ti dám pár tipov na to, čo vidieť v Barcelone.

Ako sa dostať z letiska do centra?

O možnostiach dopravy z letiska sa môžeš dočítať tu. My sme zvolili dopravu metrom. Jednoznačne ti odporúčam kúpiť si T10 lístky za 10€. Sú nielen na túto cestu z letiska, ale všeobecne na cestu autobusom aj metrom, pričom dokopy je to 10 jázd (1 jazda = 1€, normálne zaplatíš za jednu jazdu 2,20€, preto sa oplatí viac T10 lístok). Barcelona je obrovská, a preto si myslím, že cesta busom/metrom počas dňa ťa poteší. Len bacha na zlodejov!

Ubytovanie v barcelone

Ako vždy, tak aj tentokrát som skúsila Airbnb, o ktorom sa dozvieš niečo viac v tomto článku. Myslím si, že najlepšie je zajednať si ubytovanie priamo v centre. No ak cestuješ sám alebo nie si taký fanúšik Airbnb, tak kukni niečo cez booking.com

centrum

Začneme najznámejšou Sagradou Familiou, ktorá ešte stále nie je dostavaná. Zaujímavosťou môže byť, že prečo? Plánované ukončenie je na 100. výročie úmrtia Gaudiho, pretože ako sám povedal “My client is not in a hurry“.

Počas návštevy nezabudni na dve hlavné námestia – Plaza Catalunya & Plaza Espanha.

Plaza Catalunya začína na konci slávnej ulice La Rambla, kúsok od ktorej nájdeš aj Mercat de la Boqueria. Ten je slávny nielen chutným jedlom, ale hlavne ovocnými šťavami, ktoré osviežia počas horucého dňa. TIP: kúsok od tohto námestia nájdeš aj úschovňu batožiny (sú tam rovno 2 vedľa seba, jedna za 3,50€ do 20:00hod. a druhá za 4€ do 21:00hod.)

Plaza Espanha je NESKUTOČNE nádherná počas dňa, ale aj počas noci. Nájdeš tu známu Fontánu Magica, ktorá má aj svoje vlastné shows. Ich časy nájdeš tu. Pozn. my sme prišli krátko pred dažďom, čiže fontánu sme videli zapnutú iba pár minút a potom ju vypli. Z tohto námestia sa vieš autobusom dostať aj na hrad Montjuïc.

Z historického centra stojí za spomenutie Casa Batllo & Casa Milo, La Cathedral, Gothic Quarter (tu nájdeš v noci skvelé bary a skryté cluby, do ktorých sa dostaneš práve cez ten bar). My sme dostali zadarmo vstup do BVLD clubu. Platiť by som neplatila, ale zadarmo sa to fakt oplatilo.. Zájdi až ku Parc de la Ciutadella, pri ktorom sa nachádza Arc de Triomf a celé to má taký parižský nádych..

Ak ťa prejde nálada na objavovanie mesta, tak si zájdi na Barcelonskú pláž alebo kukni tipy na výlety mimo Barcelonu, ktoré sú spomenuté o niečo nižšie.

TIP: Každú 1. nedeľu v mesiaci sú múzeá v Barcelone zadarmo. Také múzeum Picasso je zdarma každú nedeľu po 15:00 hod. A to sa oplaaa.

Gastronómia

Alsur Cafe bolo našou prvou zastávkou a poviem ti.. Vziať ranný let a z letiska ísť rovno na raňajky bol ten najlepší nápad. Palacinky boli úplne na jedničku, hoci Španielom všetko dlho trvá, tak na oplátku sme mali neskutočne milého čašníka z Kuby, ktorý nám zlepšil deň. Človek im potom aj odpustí to, že im príprava trvala o pár minút dlhšie.

Panaderia’s alebo inak povedané pekárničky. V podstate je ozaj jedno, do ktorej pôjdeš. V Barcelone ich nájdeš na každom kroku a raňajky sa tu mega oplatia. Za kávu, džús a croissant zaplatíš 4-5€.

Old School Bakery Cafe je jednou z typických “panaderias”, ktorú sme našli úplnou náhodou. Nachádza sa celkom ďaleko od centra, no my sme ju mali kúsok od nášhou Airbnb ubytovania. Ak budeš niekde na blízku, zájdi si na raňajočky.

Čo ešte ochutnať v Španielsku?
  • jamón (typická španielská šunka)
  • Crema Catalana (tradičný krémový koláčik)
  • tapas (podľa chuti, my sme mali kalamáry a napočudo boli chutné)
  • Paella
  • Sangria

Výlet mimo Barcelony

S’agaró sa nachádza približne 2 hodinky od Barcelony, no pokiaľ si chceš užiť skutočný deň na pláži a máš na to hlavne dostatok času, tak odporúčam. Lístok vieš kúpiť za 19 eur a utiecť z rušného mesta je tiež veľmi príjemné.

No ak chceš utiecť z ruchu veľkomesta a nie až tak ďaleko, tak odporúčam Bunkers del Carmel, ktorý sa nachádza kúsok od Park Guell. Alebo zájdi ešte ďalej smer Mirador d’Horta – krásny výhľad na Barcelonu a tiež môžeš zájsť do Labyrintu d’Horta Park.

Máš nejaké ďalšie tipy týkajúce sa Barcelony? Napíš ich dole do komentára.
(Visited 793 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.