Čo vidieť v San Franciscu za jeden deň

5 (100%) 2 votes

San Francisco je magnetom pre turistov, dokonca aj pre samotných Američanov. Každý ti povie, že ho jednoducho MUSÍŠ navštíviť. Prečo? Kvôli jedlu, prístavu, architektúre a ďaľším veciam. Na blogoch nájdeš kopu dôvodov, prečo ísť práve do San Francisca. No stačí tam byť jeden deň? Čo všetko ťa dokáže za ten jeden deň ohúriť? Poďme sa na to pozrieť..

Stanford Univerzita

Nachádza sa síce o niečo ďalej od San Francisca, no je to po ceste. A poviem ti.. Univerzita je obrovská. Obrovský kempus, nákupné centrum (áno, majú svoj nákupák!), vlastná autobusová linka, ktorá ťa prevezie po kempuse, lebo pešo to nikto nedáva. Jednoducho wow. Máš na výber – Stanford alebo Berkley. Ale aspoň jednu z nich určite navštív.

GOLDEN GATE

ktorý možno neuvidíš. Prečo? Počasie si tu zvykne z ľudí strieľať. Toto je na Californii zvláštne. Zatiaľ čo v Los Angeles je vyše 30 stupňov, tak tu je horko-ťažko 15 stupňov. Hustá ranná hmla a vietor striedajúci sa so slnečnými lúčmi.. Welcome to San Francisco!

PAINTED Ladies

alebo aj tieto zvláštne domčeky typické pre San Francisco. Môžeš ich obdivovať, pretože sú farebné a zaujímavé. Neviem prečo, ale pripomínajú mi dom Čarodejnic (poznáš ten seriál?). Btw. za návštevu stojí aj múzeum Exploratorium, pri ktorom nájdeš aj zaujímavý park.

CITY OF HILLS

Uličky do kopca, niekoľko krásnych viewpointov. Ešte dobre, že tieto kopce vidíš iba jeden deň, však? Ale vďaka nim existuje aj populárna –

Lombard street

ktorú si určite prejdi pešo alebo autom (odporúčam iba dobrým vodičom, heh). Kľukatá ulička vedúca dole kopcom. Počas návštevy San Francisca ma viackrát očarili tieto šikmé uličky a to, ako je tu všetko prispôsobené práve im.

Union Square

je najznámejšia časť San Francisca. Teda.. asi až po moste Golden Gate. Rozhodne ho navštív, zájdi na shopping (aj keď iba na “window shopping”), daj si dobré jedlo a kávu. A hlavne pozor.. je tu naozaj dosť bezdomovcov a divných ľudí. Pozor si treba dávať nielen v malých uličkách, ale všade. Z nejakého dôvodu o tom nikto nehovorí a myslím, že to neprekvapilo iba nás, no aj iných ľudí.

Čo ťa ohúri ako posledné? To, že Nebudeš chcieť odísť

..pretože jeden deň je málo. Toto mesto má jednoducho niečo do seba. Vyžaruje to. Každý si tu vie nájsť to svoje. Rozhodne nezabudni na návštevu Alcatrazu, plavbu ľodou popod Golden Gate, pričom zavítaj aj na promenádu Fisherman’s Wharf alebo Pier 39. Ochutnaj seafood, daj si rybu s hranolkami alebo iné chutné jedlo z tohto prístavu. A ozaaj.. výhľad z Twin Peaks si užiješ aj počas hmly. Ale pokiaľ zídeš trošku nižšie, tak výhľad bude krajší, sľubujeem! 🙂

(Visited 255 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.