Deň v živote plavčíka na Work&Travel USA

Chystáš sa stráviť leto v Amerike ako plavčík? Nevieš čo očakávať? V tom prípade si klikol na správny článok, pretože ti poviem ako asi vyzerá deň v živote plavčíka na Work and Travel v USA.

1. Skoré vstávanie

Deň začína zvonením budíka. Popravde, moje bazény sa otvárali vždy až okolo 10-11 hod., čiže som vstávala okolo 9-tej. Anyway, vstávanie je náročné. Hlavne, ak ideš na bázen na bicykli. Chit-chat so spolubývajúcimi, raňajky, zbalenie tašky na bazén, nezabudnúť opaľovací krém, knihu či krížovky (ak máš svoj stály bazén, tak to tam môžeš jednoducho nechať) a hurá do práce.

2. Cesta do práce

Zvyčajne to funguje tak, že od vašej spoločnosti dostaneš bicykel a do práce chodíš na ňom. Cesty by mali byť bezpečné a bazén by mal byť v blízkosti tvojho apartmánu. Prvý rok nás vozili supervízori, pretože bazény boli príliš ďaleko a druhý rok to bolo tak-nejak na striedačku. Ak je možné, je vždy lepšie keď ťa niekto odvezie. Ono bicyklovať každý deň takmer 15 kilometrov je dosť fuška. Výhoda bicykla je v tom, že sa spoliehaš iba sám na seba a môžeš ho využívať aj mimo práce, ak treba ísť do obchodu a tebe sa nechce ísť pešo. Žiaľ, mňa v USA zrazilo auto v lete 2017, keď som išla z práce na bicykli domov. So, always be careful!

3. Kontrola bazéna

Do práce je potrebné prísť 30 minút pred otvorením bazéna. Mala som dokonca aj bazén, ktorý bol naozaj dosť veľký a bolo potrebné prísť o hodinu skôr. Tento čas “navyše” sa počíta ako pracovný čas a máš zaň teda aj mzdu. Po zložení bicykla prichádzajú na rad povinnosti plavčíka- skontrolovať vodu v bazéne (pH a chlór), ak niečo nie je v poriadku, dať o tom vedieť supervízorovi a ďalej sa venovať čistote bazéna – povysávať a pozbierať ihličie, listy, prípadne vytiahnuť všetko, čo by v bazéne nemalo byť :D. Taktiež sa kontroluje tzv. “pump room” – aký je tlak. Toto všetko zapisuješ do knihy a chlór spolu s pH kontroluješ každé 2 hodiny. Potom si už len zaplávaš a si ready na otvorenie bazénu.

4. Plavčíkovanie

Práca plavčíka sama o sebe nie je náročná. Počas 2 rokov som nemala žiadne vážne zranenia, či topenie. Najlepšie je, ak človek dostane svoj vlastný bazén, na ktorom spozná ľudí, po čase nemusí kontrolovať, či majú tzv. “passes” (kartička alebo náramok) a ani tak veľmi sledovať situáciu bazéna, pretože tých ľudí jednoducho pozná. Vieš, ktoré dieťa musí byť strážené, kedy môžeš od bazéna bez problémov odbehnúť do chladničky po vodu, či dokonca plávať v bazéne spolu s rezidentmi.

5. Zatváranie bazéna a cesta domov

Zatváranie bazéna bola vždy tá najlepšia činnosť. Vyhnať ľudí z bazéna tak 10 minút pred zatváraním, zatvoriť dažníky, upratať rôzne hračky, stoly a hor sa domov! Inak, bazény sme najneskôr zatvárali o 8-mej večer.

6. Free time

Práca plavčíka je o rutine. Niekedy dostaneš voľno až po 14. dňoch, ale aspoň plníš jeden z cieľov kvôli čomu si prišiel do USA – zarobiť peniaze. Večer sme sa vždy najedli, pripravili jedlo na ďalší deň, pozerali film, išli na nákup, blbli, rozprávali sa, urobili spontánnu párty alebo išli večer na bazén. Ono závisí dosť aj toho, kde sa človek nachádza. My sme boli viac-menej ďaleko od seba s ostatnými J1 študentmi. ALE Uber existuje a párty na apartmáne s ostatnými plavčíkmi sú na nezaplatenie! Ale s mierou.. Veď vieš, na druhý deň musíš predsa ísť do práce.

(Visited 173 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.