Desatoro, keď ti hejter brnká na nervy

Či už sa venuješ blogu alebo pôsobíš verejne na sociálnych médiach. Negatívny komentár sa vždy objaví. Hovorí sa, že akonáhle začneme mať svojich hejterov, znamená to, že sme niečo dokázali. Začiatky bývajú ťažké, no postupne sa človek naučí ako tieto hlúpe komentáre, či výplody fantázie, ignorovať. Ale ako na to?

Už dávnejšie som si spísala také “10toro, keď ti hejter brnká na nervy”. V praxi by som to nazvala – ak máš deň blbec, tak ťa zamrzí alebo naštve aj maličkosť. Vtedy je potrebné nakuknúť do tejto svätyne.

  1. Ak si človeku nesympatický, tak ťa bude neustále ponižovať. Nikdy u neho neuspeješ. Načo teda plytvať svojou energiou?
  2. Na každý negatívny komentár si vyhraď 24 hodín – až kým poriadne vychladneš, napíš odpoveď. Alebo na to úplne zabudni.
  3. To, že niekto v živote vidí všetko negatívne, neznamená, že musíš aj ty. Vždy sa nájde niekto, kto u teba vidí len chyby. A predsa..nikto nie je dokonalý, robíme chyby, na ktorých sa veľa učíme. No nedovoľ, aby ťa zatrpknutý názor dostal na dno. Posúvaj sa vyššie.
  4. Konštruktívnu kritiku prijmi a pracuj na týchto nedostatkoch.
  5. Neopovrhuj. To, že niekto sa nevie správať, neznamená, že sa nevieš správať TY. Jednoducho niektoré veci treba nechať plynúť bez pričinenia.
  6. Každý má svoj názor. Ty máš svoj. On má svoj. Dôležité je rešpektovať sa, počúvať a prijímať. Nemusíš s daným človekom súhlasiť, ale akceptuj.
  7. Hejter anonym? Ozaj úbohosť.
  8. Život nie je o hejteroch. Ide o online svet, ktorý môžeš kedykoľvek vypnúť.
  9. Buď úprimná. Ak sa ťa niečo dotklo – neskrývaj to.
  10. Usmievaj sa – to naserie každého, kto sa pokúša pokaziť ti deň.

S rozvojom sociálnych sietí prichádza aj čoraz viac kyberšikany. Niektorí z nás si jednoducho myslie, že im patrí svet, keď sa schovávajú za anonyma (a niektorí žiaľ nepotrebujú ani anonyma). Každopádne dúfam, že ti článok pomôže aspoň trochu a nezabúdaj..Usmievaj sa a neber život príliš vážne 🙂

(Visited 121 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.