Dokonalosť nie je ľudská vlastnosť

Občas premýšľam nad tým ako by vyzerala dnešná doba bez sociálnych sietí. Boli by sme šťastnejší? Mali viac času? A zmenilo by sa vlastne vôbec niečo? Ktovie. Ja sama zdieľam prevažne tie šťastné momenty, rada upravujem fotky, hrám sa so svetlom..ale ono to naozaj nie je o tom, že by som bola vždy a za každých okolností šťastná a dokonale upravená. Skutočný život totiž nemá filtre. No mám pocit, že na to občas zabúdame. V čom sa teda skrýva skutočná krása?

Strapaté vlasy, slinka tečúca po brade, pehy na tvári, popraskané pery a o niečo viac šťastných vrások. Kam sa vytratila tá autentickosť zo života? Zabúdame snáď, že dokonalosť nie je ľudská vlastnosť?

Žiaľ, sociálne média nám dokazujú presný opak. Skutočný život nemá filtre – občasná vyrážka, mastné vlasy, neupravené nechty, či neoholené nohy. Nezbavíme sa toho ako vo Photoshope. Ale nie sme kvôli tomu na seba príliš prísne? Neberme to pozlátko sociálnych sietí až tak vážne. Lajk sem, lajk tam. Tvoju hodnotu a krásu vôbec neodrzkadľuje počet lajkov pod fotkou. A už vôbec nie to aký máš život.

Náš deň vyzerá všedne iba preto, že ho porovnávame s dňom niekoho iného. Každý máme svoj vlasný život. Svoju vlastnú cestičku, pohľad na svet, šťastie, no zároveň aj strasti. No o tie sa na sociálnych sieťach delí ťažko, však? Ale aj napriek tomu na to nezabudni – že všetci sme zraniteľní. Ľudskí.

Ale hlavne, nikdy nedovoľ niekomu, aby s tebou manipuloval. Aby ťa považoval za niečo menej, než si skutočne zaslúžiš. Každý jeden z nás je výnimočný. A kto iný ako ty vie, čo je pre teba správne? Nasleduj svoje inštinkty. Občas buď sebecký, no mysli aj na to aký dopad to bude mať na druhého. Rob to s láskou. A čo ak ti to doteraz nešlo? No a čo. To, že padneme na dno nám predsa dáva možnosť sa znova postaviť. Naše ramená znesú dosť veľkú váhu. Niekedy dokonca viac než si myslíme.

Čo som chcela povedať týmto článkom? Asi len toľko, že vždy tu bude niekto lepší ako sme my – pokiaľ sa budeme porovnávať s inými.. Snažme sa teda o to, aby sme zajtra boli o niečo lepším človekom akým sme boli dnes.

(Visited 135 times, 1 visits today)

Comments

comments

One Reply to “Dokonalosť nie je ľudská vlastnosť”

  1. Sociálnu dobu nezastavíš.. ľudia sú už tak naučení rýchlemu kontaktu, že sa vytráca aj bežné stretávanie 🙂 Ale nech ťa aj niečim poteším, tá rifľová bunda je vážne super, kde si zavítala na nákupy? Ja som si svoju kupovala z Bolfu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.