Homesickness v zahraničí? 13 tipov ako ju poraziť

Dlhodobejšie cestovanie, či život v zahraničí nie je iba o zábave, pití drinkov a užívaní si na pláži. Niekedy je to ozaj “tough”. No v prípade, že sa práve cítiš osamelo a chýba ti domov, tak je to o niečo horšie. V tomto článku ti dám 13 tipov, ktoré pomáhajú poraziť “homesickess”.

 1. Pusti si playlist, o ktorom vieš, že ti zlepší náladu. Môže to byť pokojná Lana Del Rey (tá mne vždy mega pomôže!), energetická Beyonce, ba dokonca niečo slovenské. Výber je na tebe.
 2. Ak si sa rozhodol pre pokojnejší playlist, tak rob popritom niečo kreatívne – maľuj, foť, priprav si To Do List, či motivačnú nástenku.
 3. Energetický playlist? V tom prípade daj na seba športové oblečenie a začni s nejakým workoutom. Ten ti pomôže túto náladu dostať zo seba von.
 4. Choď sa von prejsť. Ja zbožňujem prechádzky k moru, pretože ma to nabíja energiou. No pomôcť môže aj prechádzka do prírody alebo po centre. Jednoducho sa len počas prechádzky zameraj na maličkosti, ktoré ti bežne unikajú – názov reštaurácie, ľudia, ktorých bežne iba míňaš..
 5. Pripomeň si, že to, čo teraz robíš, robíš PRE SEBA. Budeš mať kopu nových zážitkov a keď sa konečne vrátiš domov budeš mať o čom rozprávať. Ver mi. Nechceš prísť domov a rozprávať o tom, že nemáš žiadne zážitky, pretože si celý čas smútil/a za domovom. Alebo sa mýlim?
 6. Napíš si svoj bucket list – na aké miesta chceš ísť, čo chceš zažiť, čo skúsiť.
 7. Zoznamuj sa. Možno ti to príde zbytočné. Načo spoznávať niekoho cudzieho? Veď aj tak pôjdeš čochvíľa domov. Ale nikdy nevieš, čím ti tento cudzinec zmení život 🙂
 8. Neustále objavuj nové miesta. Choď na Instagram a hľadaj zaujímavé miesta v tvojom okolí. Nikdy neseď doma. To ťa nikde neposunie. Takto aspoň načerpáš energiu a inšpiráciu.
 9. Založ si Tinder. Nemusíš si hneď hľadať lásku na celý život, či jednorázovku. Môžeš sa iba zabaviť, spoznať nových ľudí, ktorí tiež niekoho hľadajú. Toho, koho cez Tinder si vyberáš predsa ty.
 10. Zapni Netflix, pozri si nejaký film alebo seriál.
 11. Choď na kávu. Sám so sebou. Môžeš zobrať laptop, učiť sa, či pracovať, čítať knihu alebo len tak sledovať ľudí, ktorí chodia okolo teba. Rozmýšľať nad ich životom, vytvárať rôzne príbehy a uvedomiť si, že sme všetci rovnakí. Nosíme si pod strechou svoje problémy a strasti, no aj tak fungujeme každý deň.
 12. Plač v sprche, v izbe, v posteli.. Jednoducho – Vyplač to. Svoje emócie žiaľ nemôžeme potláčať, ale musíme ich nechať plynúť.
 13. Zavolaj domov. Napíš kamošom cez sociálne siete. Pridaj fotky na Instagram. Tieto maličkosti ti zlepšia náladu, keď uvidíš, že stále máš ľudí, na ktorých sa doma môžeš obrátiť a hlavne, máš tam ľudí, ktorí na teba čakajú. A preto mysli na nich aj ty – prines domov nejakú maličkosť ako darček alebo im pošli aspoň pohľadnicu.
Ako bojuješ s “Homesickness” ty? Daj mi vedieť dole v komentári.

(Visited 193 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.