Kam na kávu v Lisabone?

Káva je samostatná kapitola môjho života. To už asi viete, však? No kto náhodou nie, tak som kávičkár srdcom i dušou. Kávu mám rada a nové kaviarne objavujem o to radšej. V lokálnych podnikoch v Lisabone je káva naozaj veľmi lacná (okolo 80c!). V tomto článku by som sa rada zamerala na kaviarne, kde sa dá posedieť s laptopom, naraňajkovať a tráviť nejaký ten čas (ale samozrejme aj posedieť s kamarátmi a prekecať polovicu dňa).

Copenhagen Coffee Lab

Názov sa nesie v dánskom duchu. Copenhagen Coffee Lab mám rada, pretože celé je to tam také presvetlené, moderné a človek sa dokáže sústrediť na prácu. A čo také raňajky? Tie sú tu úplne božie – čerstvý chlebík s maslom a džemom, muesli s jogurtom a kávou. Cena je prijateľná v rámci portugalských možností (služby sú tu pomerne drahé).

Starbucks at Rossio 

Starbucks je klasika. Jednoducho si vziať kávu so sebou a vyraziť do ulíc, však? No tento Starbucks nie je taký ten klasický. V celom Lisabone sú len 3 pobočky. Starbucks Rossio sa nachádza v historickej budove stanice, čiže celý dizajn je tomuto prispôsobený. Či už tu prídeme s kamarátmi alebo sami. Atmosféra je tu úžasná. Ja sa v tomto Starbuckse najradšej učím, pretože sú tu rôzne zákutia, kde sa človek dokáže “ukryť” a plne sa tak sústrediť na prácu.

Fabrica Coffee Roastery 

Kvalitná káva a extrémne milí personál. To je Fabrica Coffee Roasters. Kaviarnička je pomerne malá, no dá sa posedieť aj na vonkajšej terase alebo si vziať kávu so sebou. Myslím, že túto kaviareň mám rada hlavne kvôli tomu personálu. Už dlho som sa nestretla s tak pozitívne naladenými, ukecanými a milými ľudmi. A možno chodím len do nesprávnych podnikov? Každopádne, aby som nezabudla, všetky vyššie spomenuté kaviarne sa nachádzajú priamo v centre mesta. Pre viac info odporúčam pozrieť video.

A čo vy? Ste milovníkom kávy alebo radšej objavujete reštaurácie?

(Visited 174 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.