Mojich TOP 10 v Lisabone

Lisabon je moja srdcovka. Ak by som si mala vybrať akékoľvek miesto na svete kam ísť, bol by to práve Lisabon. V tomto článku ti poviem mojich top 10 miest, ktoré milujem. Miesta, ktoré nie sú až tak turisticky známe, no zamiluješ si ich tak-či onak.

1. Panoramic of Monsanto

Stará opustená budova, ktorá chátra, no ľudia sem chodia tráviť voľný čas s kamarátmi a užívať si výhľad na Lisabon.

2. Feira da Ladra

Alebo aj trh, ktorý je každý utorok a v sobotu. Nájdeš tu rôzne super vecičky, ale aj zbytočnosti, prípadne veci, ktoré si v minulosti pravdepodobne z domu vyhodil. No okrem starožitných vecí objavíš aj handmade produkty, doplnky, či suveníry.

3. Colecao Berardo Musem

Múzeum moderného a súčasného umenia nachádzajúce sa v Beléme. Asi jediný typ múzea, ktorý ozaj milujem! Otvorené je každý deň, no práve každú sobotu je vstup zdarma. a to sa oplaa.

4. časť Belém

Turistická časť, ktorá sa nachádza o kúsok ďalej ako hlavné centrum. Najradšej mám tie dlhé prechádzky vedúce od veže Belém až po most 25 de Abril, no niekedy až do LX Factory.

5. LX Factory

je asi najviac hipsterské miesto, ktoré som navštívila. Dokonca niekoľkokrát. Milé obchodíky, krásna knižnica, ale aj rôzne kaviarničky či reštaurácie. Tu to jednoducho žije.

6. Parque das Nacoes

alebo inak povedané časť Oriente. Poviem ti, tu turisti teda nepáchnu. Dostaneš sa tu metrom, je to takmer pri letisku a nie je tu “nič zaujímavé”. Iba moderný hotel v štýle Burj Al Arab, najdlhší most v Európe Vasco da Gama, moderné obchodné centrum a nábrežie rieky, kde si človek užije slnečný deň prechádzkou alebo sedením v parku.

7. Fabrica Coffee Roasters

Dobrú kaviareň nájdeš takmer na každom kroku. Ja som si zamilovala práve túto fabricu! Kúsok od zastávky metra Restauradores nájdeš ich prevádzku, kde je najsuperultramilí personál. Dokonca majú svoju “zastávku” aj v časti Oriente, kde si kávu môžeš vziať so sebou a potom sa prejsť práve po nábreží smerom k mostu Vasco da Gama.

8. Manteigaria

Koláčik z lístkového cesta plnený vaječným žĺtkom je to najlepšie, čo môžeš v Lisabone ochutnať. Teda.. jednou z tých všetkých super mňamiek! Za mňa sú najlepšie Pasteis (alebo aj Pastel de Nata) práve v Manteigaria. Najchutnejšie sú vtedy, keď sú ešte teplé.

9. LXeese cake

Najlepší cheesecake? Jednoznačne v Lx Factory, v podniku LXeese. Zvyčajne ich majú v ponuke niekoľko, no zvoľ určite ten ovocný.

10. Buddha Sushi

Ak by si prišiel do Lisabonu, vzala by som ťa pravdepodobne na sushi. Toto je totiž moja závilosť. Kúsok odtiaľto je viewpoint, čiže to vyzeralo vždy nasledovne – zobrať take-away sushi, nudle a ísť si sadnúť von, pričom sme mali výhľad priamo na hrad. PS.: takeway sushi stojí iba 4,20€!

(Visited 494 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.