Najlepšie pláže na Malorke

Do odchodu z Malorky mi ostáva už len zopár dní. Odškrtávam posledné miesta a veci z to-do listu, pričom prezerám fotky zo všetkých tých krásnych pláži, ktoré som tu videla. A vieš čo? Ja ich budem v tomto článku zdieľať s tebou. Niektoré sú medzi turistami známe viac, iné menej, niektoré možno vôbec.. Dnes ti predstavím tie, ktoré sú podľa mňa najlepšie na Malorke.

Rozhodla som sa, že pláže rozdelím na západnú a východnú časť ostrova. Samozrejme tých pláži je na Malorke neskutočne veľa. Preto ak chceš vidieť ešte viac, tak si prečítaj aj ostatné články týkajúce sa Malorky.

Západná časť ostrova

Je o niečo lepšie dopravne spojená ako tá východná časť. Na väčšinu pláži západnej časti sa teda dostaneš autobusom – červenou linkou z Plaza España.

Ses Illetes (alebo aj Playa de Illete)

Hoci nájdeš priamo v Palme niekoľko pláži, tak rozhodne nie sú také pekné ako tie okolité (pláže v Palme sú dosť špinavé). Odporúčam ti preto pláž Ses Illetes, na ktorú sa dostaneš autobusom č. 3 – je to konečná zastávka, takže sa nemáš ako stratiť.

Cala del Mago

Sa nachádza od Palmy približne 30 minút autom, no dostaneš sa sem aj autobusom, resp. môžeš ísť busom a potom budeš musieť ísť aj pešo. Rozhodne to stojí za to, pretože voda je tu čistá, je tu viac zátok a dokonca aj jaskyňa, ktorá má niečo do seba.

Zona Militar El Toro

Túto “pláž” nepozná až toľko ľudí, čo je pre mňa úplne vyhovujúce. Od zastávky autobusu je to približne 20 minút peši, budeš musieť ísť dole rozpadnutými schodami, no pláž je neskutočná. Ak si obsadíš miesto v jaskynke, tak si zaručíš tieň po celý deň. Pláž je skvelá na skákanie z útesu, potápanie, ale samozrejme aj normálne plávanie a opaľovanie. Plus, ak máš chuť po celom dni pozerať západ slnka, tak toto miesto je úplne ideálne.

Banyalbufar

Malinké mestečko s komplikovaným názvom (heh), ktoré je veľmi podobné Valldemosse, no nájdeš tu aj krásnu kamenistú pláž s prírodným vodopádom. Popravde ti na prehliadku mesta stačia tak 2-3 hodinky, preto je dobré spojiť to s kúpaním sa v mori. Ide o menšiu kamenistú pláž, ale tá scenéria stojí jednoznačne za to.

Alconasser

Chceš si skočiť z útesu? Alconasser je na to ako stvorený. Musíš ísť na zastávku Can Poma, ktorá síce nie je v rozpise autobusu, no autobusár ti tam zastaví. Potom už len prejdeš lesíkom dole ku pláži a môžeš si užívať samotu. My sme prišli okolo obeda a boli sme nejaký čas úplne sami. Až podvečer začali prichádzať školáci na pláž. A tento útes jednoznačne treba skúsiť na skákanie 🙂

Cala Tuent

Predpokladám, že tu sa autobusom nedostaneš, no ak máš prenajaté auto, tak rozhodne skoč aj sem. Pláž sa nachádza medzi horami, je kamienková, voda je neskutočne krásna a povedala by som, že vďaka tým horám tu nie je ani také teplo.

Sa Calobra

Sa nachádza kúsoček od Cala Tuent, no na rozdiel od nej, tu sa vieš dostať aj autobusom (ale tuším chodí iba 1 za deň). Sa Calobra je neskutočne krásna, má niekoľko zálivov, čiže nemusíš zostať na hneď prvej, ale vieš ísť aj kúsok ďalej. INAK. Parkovanie s autom tu je pomerne drahé. Nás to vyšlo na hodinku približne 6 €.

Východná časť ostrova

Má veľmi zlú dopravnú spojitosť s hlavným mestom, a preto odporúčam tieto pláže v prípade, že máš prenajaté auto.

Cala Varques

Pláž, ktorá je podľa mňa jedna z najkrajších, no dostať sa sem je fuška. Vedie tam naozaj zlá cesta, čiže treba dávať pozor, aby si nešuchol spodok auta, prípadne zaparkovať hore na parkovisku (odtiaľ je to ešte cca 30 min pešo). No parkovaním cesta nekončí. Na pláž sa dostaneš cez dva múry, ktoré je potrebné preliezť a potom sa už veľmi ľahko vychodenou cestičkou dostaneš priamo na pláž. Nájdeš tu krásny oblúk, zákutia, jaskynky a dokonca aj nuda pláž..

Cala D’Or

Mala vyzerať úplne inak. Dokonca aj keď som na ňu dostala tip, tak vyzerala inak (pravdepodobne je tu viac zátok). Ako vidíš na fotke, tak pláž je úplne preplnená, no my sme si našli miesto so schodami do mora na kameňoch a bolo to tam úplne super! Čiže vždy keď ideš na nejakú pláž, tak sa neboj objavovať aj iné miesta ako tie typické pláže, kde sú všetci.

Cala Figuera

Je veľmi podobná tej predchadzajúcej pláži. Tak ľahko sa tu neokúpeš, ale je tu prístup do mora po schodoch. Odporúčam skôr iba na potápanie a prechádzku v maličkom prístave.

Es Pontàs

J-e-d-n-o-d-u-c-h-o nádherná! Oblúk vo vode je očarujúci. Pri vyhliadke zaboč doprava a nájdi cestičku ku vode. Budeš to musieť síce zliesť, no je to také miesto pre pár ľudí, prístup do vody je v pohode a dokážeš doplávať až pod tento oblúk, ktorý vidíš na obrázku. Na Malorku si nezabudni zabaliť topánky a okuliare do vody. Teda..samozrejme pokiaľ chceš objavovať takéto pláže.

(Visited 1 131 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.