Objav Slovensko – Banská Bystrica

Banskú Bystricu nájdeme doslova v srdci Slovenska. Mesto, do ktorého som sa dostala pár rokov dozadu vďaka štúdiu. Jasné, že som si ho zamilovala. V tomto článku ti poviem, čo robiť a vidieť v Banskej Bystrici.

Miesta

Povedala by som, že Banská Bystrica je pokojné mesto. Na námestí nenájdeš toľko ľudí, či turistov, no i tak si rada z času na čas zájdem do pokojnej prírody. Najradšej mám prechádzky na kalváriu, či až na Urpín. Po ceste natrafíš dokonca na rozprávkový dom, ktorý je zaujímavý svojou architektúrou. V skutočnosti ide o jeden z mnohých skvelých konceptov kaviarní v Bystrici.

Hlavným námestím je Námestie SNP, na ktorom nájdeš hodinovú vežu, do ktorej určite zájdi, ak je už otvorená. Je z nej totiž krásny výhľad na Bysticu. Okrem iného tu nájdeš aj kostolíky, fontánu a Marianský stĺp.

Múzeum a park SNP zbožňujem hlavne v lete. Nie je nič lepšie ako sadnúť si do parku, učiť sa tu, behávať, či len tak prechádzať cestou zo/do školy.

Štátna opera je nezabudnuteľný kultúrny zážitok. Predstavenia sú zaujímavé, určené pre širšie spektrum publika a hlavné.. orchester a obsadenie stojí za to.

Kaviarne

Beniczky nájdeš na námestí SNP. Používajú Bazzara kávu, ktorú mám ozaj veľmi rada. A vieš čo mám ešte rada? Vysedávanie na terase. Predovšetkým, keď začne byť vonku slnečno a teplejšie.

Spezax Cafe vie ako zaujať zákazníka. Namiesto sedačiek tu totiž nájdeme hojdačky! Páči sa mi celý tento koncept, ku káve dávajú zdarma keksík a odporúčam ochutnať aj čokoládový kebab, ktorý je síce sladká bomba, no skúsiť ho rozhodne treba.

Reštaurácie

Tiffany nájdeš nielen na námestí, ale jednu pobočku majú aj v SC Europa. Ja odporúčam práve tú, čo je na námestí. Objednať si môžeš burger alebo palacinka. Alebo oboje? :D. Burgre majú ozaj veľmi chutné, skvelé omáčky a na tie palacinky som tiež počula samé chvály.

Na námestí SNP sa nachádza reštaurácia Olivo (reštaurácia Magnoli, má toho istého dodávateľa, veľakrát majú aj rovnaké menu), ktorá nie je zas až taká chutná. Predsa len ubehlo niekoľko rokov odkedy som ju mala veľmi rada. No páči sa mi, že meníčko zahŕňa polievku, hlavné jedlo, šalát a dezert. Za približne 3-4eurá sa to teda oplaaa.

Už si niekedy bol/a v Banskej Bystrici? Kam mi odporúčaš zájsť?

(Visited 157 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.