OBJAV SLOVENSKO – Košice

Košice, nazývané aj metropolou východu, ponúkajú unikátnu atmosféru a veľa zážitkov. Či už tých kultúrnych, gastronomických alebo obchodných. Rozhodne sa v Košiciach nudiť nebudeš, no aby si mal/a ako takú predstavu, čo sa dá v Košiciach vidieť a kam ísť na kávu, tak ti dám tipy v tomto článku.

MIESTA

Medzi nazjnámejšie miesto v Košiciach sa jednoznačne zaraďuje Hlavná ulica, ktorá je veľmi dlhou pešou zónou, dokonca najdlhšou na Slovensku. Je ohraničená Východoslovenským múzeom a Námestím osloboditeľov. Po oboch stranách námestia nájdeš niektoré staré budovy správy mesta a verím, že ti neújde ani Dóm sv. Alžbety, do ktorého sa určite pozri aj do vnútra. Btw. Stredom ulice v minulosti tiekol potok, ktorý tam nájdeš dodnes, no to vďaka tomu, že bol upravený, aby tak tiekol.

Čo ešte rozhodne musíš vidieť v Košiciach? Za návštevu stojí Kostol sv. Michala, Urbanova veža, Štátne divadlo (pred ktorým sa nachádza hrajúca fontána), kostol Najsvätejšej Trojice a nezabudni zájsť aj do Hrnčiarskej uličky, kde sú rôzne milé obchodíky, podniky a handmade výrobky. Touto uličkou sa pravdepodobne dostaneš ku Miklušovej väznici, no to rozhodne nie je všetko, čo Košice ponúkajú. Navštíviť môžeš aj Technické múzeum, či dokonca Kulturpark. Pre viac tipov si nezabudni pozrieť video.

KAVIARNE

Myslím, že každý Košičan mi dá za pravdu, že Cukráreň AIDA je veľmi populárna. Ja som sa o nej taktiež dozvedela tak, že mi ju niekto odporúčal. V Košiciach nájdeš viacero pobočiek, no za mňa je jednoducho najlepšia tá na Hlavnej ulici. Majú široký výber koláčikov, ktoré sú dokonca aj veľmi chutné.

?? @give_me_oreo #evscestuje

A post shared by Evs (@evlokajova) on

San Domenico je podnik, do ktorého môžeš zájsť na kávu alebo brunch. Mne sa veľmi páčila tá útulná atmosféra, ktorú San Domenico ponúka. Kávička je veľmi chutná a personál taktiež veľmi príjemný. Akurát pozor.. počas soboty doobeda tu bolo celkom plno, neviem, či sme len my mali “šťastie” alebo je to pravidelne tak :).

Máš nejaké tipy, čo dodať ku Košiciam? Ak áno, napíš ich do komentára.
(Visited 144 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.