Objav Slovensko – Trenčín

Trenčín – mesto módy. Používa sa vôbec ešte toto prirovnanie, ktoré si ja pamätám zo základnej školy? Pravdepodobne som už stará, no nie natoľko, aby som si nedokázala užiť toto krásne mesto plné skvelých miest. Ako teda stráviť deň v Trenčíne?

Miesta

Trenčín je jedno z najstarších miest. Celé centrum je obklopené hradbami a rozhodne ti neunikne ani Trenčiansky hrad. No ešte predtým než sa dostaneš na hrad, tak si prejdi Mierové námestie, kde sa nachádza promenáda a v lete aj stánky s handmade produktmi. Na námestí je aj Mórový stĺp, kostol sv. Františka Xaverského, či mestská brána a vežička, na ktorú môžeš aj výjsť.

Trenčiansky hrad je ozaj veľmi pekný. Odporúčam predovšetkým od jari. Je otvorený denne, robí sa veľký a malý okruh. Na hrad sa dostaneš farskými schodami, ktoré vedú až po faru. Tu sa zastav a uži si tento krásny výhľad na Trenčín. Cestou z hradu sa zas prejdi cez lesopark Brezina, kde sa aj príjemné schladíš v horúcich dňoch. A rozhodne odporúčam, ak máš viac času, aj pútnícke miesto Skalka.

Kaviarne

Kaviareň Sládkovič mi odporúčilo niekoľko ľudí na Instagrame. Popravde sa ani nečudujem. Veľmi ma očaril nápad tejto kaviarne. Prostredie je veľmi príjemné a interiér prispôsobený práve Sládkovičovi – výroky z jeho kníh, knihy na stene, obrazy, či skvelý dizajn. Kapučínko tiež veľmi chutné! Akurát ten raw koláčik mi veľmi nechutil, keď už, tak treba ochutnať radšej nejaký poriadny.

Reštaurácie

V Trenčíne som sa rozhodla odporučiť iba 1 kaviareň a zároveň iba 1 reštauráciu. Verím, že sa tu nachádza kopu skvelých miest. Ak nejaké také poznáš, napíš mi ho dole do komentára. Ja som si vybrala Remy’s Pub. Ten názov neznie veľmi presvedčivo, čo? Dostaneš sa sem z centra busom č. 4, 5 alebo 11 (zastávka sa volá Saratovská pri parku). Odporúčam ti ochutnať burger. Všetko je domáce, resp. robené priamo tam. Čerstvá žemlička, zeleninové čipsy (ku každému burgru grátis), domáce zemiakové hranolky a skvelá cintrónová limonáda. Po tomto budú tvoje chuťové kanalíky spokojné a nohavice smutné, že ich treba rozopnúť, heh. Ale ozaj..toto stojí za návštevu.

(Visited 119 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.