Objav Slovensko – Žilina

Žilina je mojim rodným mestom. A vieš ako sa hovorí..rodné mesto navždy ostane v srdci. Mám tu veľmi veľa obľúbených miest, kaviarničiek či reštaurácií, no v tomto článku vyberiem len pár z nich. Pretože aj Slovensko stojí za objavovanie.

Miesta

Hlinkovo námestie, na ktorom sa nachádza fontána v tvare srdca. Veľmi rada tu sedávam. Samozrejme, s kávou v ruke. V prípade, že si v Žiline po prvýkrát, tak choď do stredu Hlinkovho námestia a tleskni. Budeš počuť to, ako sa tvoje tlesknutie ozýva po celom námestí.

Kúsok od Hlinkovho námestia sa nachádza park Sad SNP, v ktorom nájdeš knihobúdku. Zober si odtiaľ nejakú knižku, prečítaj v parku alebo si ju zober výmenou za nejakú inú.

Mestské divadlo je veľmi obľúbené. V programe nájdeš skvelé predstavenia, na ktoré sa naozaj oplatí ísť.

Štvorcové námestie je o kúsok ďalej od Hlinkovho námestia. Spomenúť určite musím meštianske domy a katakomby, ktoré bývajú otvorené iba občas, no ak sú, tak ti ich odporúčam navštíviť. Na námestí nájdeš tiež sirotársky kostol, fontánu, studničku a radnicu.

Veľmi rada mám aj Neologickú synagógu, Staničku alias Stanicu Žilina-Záriečie, kde sa koná počas roka niekoľko eventov, no za návštevu ti stojí aj +- Galéria.

Mojou najväčšou srdcovkou je Budatínsky park. Vždy, keď som v Žiline, tak mierim práve sem. Park je veľmi krásny, pokojný a oplatí sa ho vidieť v každom ročnom období. Už nejaký čas je otvorený pre verejnosť aj zámok, preto nezabudni pozrieť sa dovnútra, no ešte predtým si skôr pozri program budatinského parku. Môže sa stať, že práve sa tu koná nejaký super event, ktorý nechceš premeškať.

Kaviarne

Nefandím kaviarňam v obchodných centrách, pretože si najradšej vychutnávam kávu niekde na terase. No Straff v Auparku ma zlákal dobrou kávou. Super je aj to, že sa delí na fajčiarskú a nefajčiarskú časť, ale najlepšie je sedieť “vonku” (cháp v strede obchodného centra ako sú naukladané stoly).

Cafe Gusto

V prípade, že mám chuť na koláčik, tak bez váhania idem do Cafe Gusto. Určite si o nich už počul. Ak nie, tak ma sleduješ veľmi biedne, pretože ich ospevujem už neskutočne dlho. V ponuke majú predovšetkým bezlepkové, vegánske, bio, raw koláče a občerstvenie.

Kvetiárstvo a kaviareň? Z toho vznikla Kvetiareň. Nápad skvelý, prostredie príjemné a káva je tiež okay. No viac ma zaujal celý ten koncept ako káva. Ide predsalen o obyčajnú kaviareň, ale vďaka spojeniu s kvetinárstvom má niečo viac do seba. V ponuke sú aj výborné koláčiky! 🙂

Reštaurácie

Korzo restaurant je skvelou voľbou nielen na raňajky, ale aj obed. Káva mi tu síce už prestala chutiť, pretože zmenili dodávateľa a nerobia moju obľúbenú Bazzara kávu, ale jedlo je veľmi chutné, hoci nejde o reštiku, kde kúpiš menučko za 3 eurá, tak sa oplatí ísť sa sem napapať. Veľmi chutné.

Ak si Žilinu navštívil.. Čomu fandíš najviac ty?

(Visited 189 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.