OFFLINE

Ohodnoď tento príspevok

My ľudia sme zvláštne tvory. Dokážeme sa hnevať pre hocičo. Trendom tejto doby je hnevať sa na človeka, pretože nám neodpíše na správu na sociálnej sieti. Očakávame, že nám človek v priebehu minúty odpíše, prípadne, že má čas venovať sa iba nám a našim správam po celý deň. Momentálne mi svieti na Facebooku 70 správ. Predpokladám, že k niektorým z nich sa už nikdy nevrátim (týmto sa verejne každému ospravedlňujem). Riadim sa vetou “ak nejde o život, tak nejde o nič”. Pretože.. ak je to veľmi dôležité, tak sa človek ozve aj offline spôsobmi. Nepotrebuje k tomu správu, nástenku či dokonca priestor v komentári.

Niekedy odpíšem ihneď, inokedy vôbec. Jednak to nie je v mojich silách a deň ma stále iba 24 hodín. No uvedomila som si, že už ma nebaví ospravedlnovať sa stále za to. “Prepáč, že….” Chcem byť aj offline? Že jednoducho nevidím zmysel v niekoľkohodinovej online konverzácií? Radšej si zavolajme,stretnime sa a zájdime na kávu, kde si všetko povieme. Kam sa vytratilo to čaro, keď sme si len tak zavolali “Ahoj, nejdeš von?”, prípadne zazvonili už pripravení pred dverami u kamaráta. S radosťou sme vyhŕkli “áno” a utekali preč z domu. Vedeli sme, že sa vrátime až keď zasvietia lampy na ulici. Nedržalo nás “dnes sa mi nechce”, “musím dohrať túto hru” alebo rôzne iné výhovorky. Nemáme čas, no v skutočnosti ho máme, len ho strácame malichernosťami. Žrútmi času. Čas je to najcennejšie, čo v živote máme. Tak prečo ním zbytočne plytváme?

Spomínam si, keď som aj ja dokázala byť stále online. Bezducho si s niekým písať. Veľká časť týchto kamarátstiev aj pohorela, pretože sme sa hádali štýlom “neodpísal si mi na toho smajlíka” a podobne. Nie je to banálne? Áno. Je. Možno aj práve kvôli tomu už nedávam veľký význam komunikácií na sociálnych sieťach.

Žijeme v zvláštnej dobe. Nepríde Vám to tak? Koľkokrát si ani neuvedomíme, že potrebujeme pauzu od online sveta. Zastaviť. Nerobiť si fotku jedla len preto, že sa nám hodí do feedu na Instagrame.

Čo robím ja pokiaľ práve nie som online?
  • pravdepodobne počúvam hudbu a popritom si tancujem a spievam (ani jedno z toho neviem lol)
  • trávim čas s kamarátmi
  • som v prírode
  • cvičím
  • čítam knihu a mnohé iné aktivity, ktoré sa snažím užívať si v danej chvíli

Čo robíte vy? Pri akej činnosti si uvedomujete prítomný okamih? Alebo ste otrokmi internetu a trávite na ňom príliš veľa času? Ak áno, to je v poriadku. Myslím, že dôležité je, uvedomiť si to. A ako to môžeme zmeniť? Minimálne tak, že keď sme s kamarátom, tak budeme s ním. Nebudeme sa popritom venovať konverzácií na Facebooku s niekým iným.

Na sebe mám: kabát – H&M, kabelka – Mango (outfit veľmi nevidno, ten nabudúce:).

(Visited 152 times, 1 visits today)

Comments

comments