Plánovanie dovolenky cez Instagram?

Žijeme v dobe sociálnych sietí a rovnako ich vieme využiť aj pri plánovaní dovolenky. Plánovanie dovolenky cez Instagram? Jasné. Veď predsa každý z nás rád zdieľa pekné miesta, či momenty v zahraničí, a preto je viac než jednoduché objaviť poklady daného miesta práve tu. V tomto článku ti poviem ako sa inšpirujem Instagramom pri hľadaní pekných miest v zahraničí.

Samozrejme výber dovolenky nejde prvoplánovo cez Instagram, no v prípade, že už viem kam presne pôjdem, tak začnem sledovať miesta kam ísť. Čo konkrétne sledujem?

1. Miesta (location) na Instagrame

Stará dobrá klasika. Jednoducho vo vyhľadavaní zadám názov daného miesta alebo podniku, ktorý ma očaril, buď v nejakom článku na blogu alebo na Tripadvisore. Týmto si overím, či sa mi dané miesto pozdáva, no popravde veľakrát takto vyhľadávam aj úplne nové miesta. Ono to závisí aj od toho kam cestujeme. Niekedy tie “location” sú preplnené selfiečkami, či inými fotkami, ktoré ti žiadnu pridanú hodnotu nedajú, no inokedy sa pritrafí miesto, ktoré inak nenájdeme.

2. Instastories

Instastories nadväzujú na “location”, pretože rovnako sa dané miesto dá pozrieť priamo cez story. Ako? Pri otvorení danej location by sa ti malo hneď navrchu zobraziť koliečko, na ktoré keď klikneš, tak vidíš instastories, ktoré ľudia pridali a miesto označili. Btw. keď to dáš refreshnúť, tak zakaždým by sa ti mali zobraziť nové stories. Takto zvyčajne objavujem kaviarne a reštaurácie.

3. Hastagy na Instagrame

Dnes už nájdeš hashtag takmer na všetko. Rovnako to platí aj pre miesta. Buď zadám názov daného miesta, ako napríklad “praiadebenagil” alebo iba niečo všeobecné, ako napríklad “visitportugal”. Dokonca teraz už aj hastagy môžeš sledovať cez instastories.

4. “Oficiálne účty” daného miesta

Žiaľ netuším do akej miery ide o oficiálny účet, no mám na mysli tie, ktoré zvyčajne majú veľmi pekne upravené fotky, v názve sa pýšia “see, visit, travel, top” a pod. Cez tieto účty zvyčajne vyhľadávam všetky tie známe miesta, ktoré sú v danom mieste jednoducho “must see”.

5. Lokálne účty

Tajomstvo odhalené. Väčšinu nepoznaných super miest nájdem práve cez lokálne účty. Čo tým myslím? Ide jednoducho o bežných ľudí, ktorí pridávajú fotky na svoj Instagram. Z času na čas sa objavia v nejakej tej “location” a ja si už len prekliknem ich profil a zistím, že vlastne majú toho v profile omnoho viac. Na Malorke som takto vďaka lokálcom objavila tajnú pláž na skákanie z útesu (no dobre, priznávam, trošku som stalkovala spolužiakov a ich followers, heh), kde sme doooosť dlho boli úplne sami. Taktiež sa takto dajú objaviť tipy na tie najlepšie podniky, ktoré majú dobré ceny a vynikajúce meníčko.

P.S.: Instagram je super aplikácia, no ako iste vieš, tak tu každý používa filtre. Ak nechceš byť úplne sklamaný/á, tak si danú location pozri cez Google maps, aby si vedel/a ako presne to tam vyzerá. Niekedy tá voda v mori jednoducho nie je taká azúrová ako na Instagrame.

Máš svoju obľúbenú sociálnu sieť, ktorú využívaš pri vyhľadavaní miest v zahraničí? Ak áno, daj mi vedieť v koemntári.
(Visited 183 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.