Prenájom auta na Malorke

Prenájom auta na ostrove Malorka je snáď nutnosť. V prípade, že chceš prejsť tie najlepšie pláže a miesta, tak sa to jednoducho oplatí – nič ťa neobmedzuje. Ale ako to vychytať, aby ťa prenájom auta nestal celý majland? To ti poviem v tomto článku.

Prieskum požičovní na internete

Ešte predtým než sa rozhodneš, ktorú autopožičovňu si vyberieš, tak si sprav prieskum. Ja rada používam stránku Rentalcars.com, kde si popozerám ponuky od rôznych firiem. Plus niekedy idem automaticky hneď na stránku danej požičovne, pretože sa môže stať, že je to tam lacnejšie ako na tejto sprostredukúcej stránke.

Vyzdvihnutie auta

V prípade Malorky je jasné, že najlepšou možnosťou je vyzdvihnutie na letisku. Predsa len priletíš priamo do Palmy, a preto auto môžeš prevziať priamo na centrále. Len sa ubezpeč, že na tom letisku tá centrála naozaj je. V opačnom prípade by tam mohol byť skrytý poplatok za vyzdvihnutie.

Skryté poplatky – vždy čítaj terms&conditions

No a keďže som už načala túto tému, tak v nej budem pokračovať. Vždy si poriadne prečítaj podmienky. Ak ti nie je niečo jasné – zavolaj im alebo napíš do live chatu, aby si sa ubezpečil/a, že všetko je tak ako má byť. Požičovne veľakrát majú lacný prenájom auta, no v konečnom dôsledku to všetko doplatíš na poplatkoch. Preto sa nenechaj oklamať. Tú sú jednotlivé poplatky, na ktoré si dávaj pozor:

Poistenie – môžeš si vybrať to základné, no ja odporúčam priplatiť za “full insurance”. Nielenže sme vďaka tomu nemuseli mať na účte 1100€ ako zábezpeku, ale zároveň sme sa vyhli zodpovednosti za akúkoľvek škodu, resp. aj keby stratíme kľúče, spravíme nejaký škrabanec, tak by sme nič extra neplatili.

Extra vodič – zvyčajne sa platí za druhého vodiča, no niekedy je grátis. V prípade, že v tvojej skupine nie je iba jeden človek, ktorý bude šoférovať, tak si túto skutočnosť skontroluj.

Vekový limit, ktorý zvyčajne býva od 25 rokov. Požičovne ho jednoducho majú. My sme platili 14€ na deň, čo nie je až také zlé, ale táto suma sa líši v závislosti od požičovne.

Doplnky – podľa mňa nepodstatné a nepotrebuješ ich. GPS máš aj v mobile a všetko ostatné sú jednoducho zbytočnosti. Ale ak predsalen niečo potrebuješ, tak všetko nájdeš v podmienkach.

Čas vrátenia je veľmi dôležitý. Auto si požičiavaš síce na 24 hodín, no musíš sa orientovať aj na otváracie hodiny daného officu. Nechceš predsa platiť extra len preto, že prídeš o hodinu neskôr. Btw. V rámci full insurance sme mali aj vrátenie auta mimo otváracích hodín grátis.

Tankovanie – zvyčajne sa platí záloha. Odporúčam voliť možnosť FULL to FULL, čo znamená, že dostaneš auto s plnou nádržou a musíš ho vrátiť s plnou nádržou. V tomto prípade platíš len za to, čo naozaj minieš. Pri pultíku ti síce hneď na začiatku stiahnu čiastku za benzín, no je to pre nich len zábezpeka, ktorú by ti vzali iba ak by si auto nevrátil/a s plnou nádržou. Ak je na konci všetko v poriadku, tak ti zábezpeku vrátia.

Závady, či rôzne poškodenia – vždy si prečítaj v zmluve za aké škody máš platiť, čo pokrýva poistenie a čo nie.

Zábezpeka

Je nevyhnutnou súčasťou. Každá požičovňa vyžaduje inú čiastku, no zvyčajne je to okolo 1000€ na účte, ktoré by mali zadržať. Prvýkrát keď som si prenajímala auto, tak nič také neurobili. Dokonca som vtedy neplatila ani extra za to, že som nemala požadovaný vek nad 25 rokov, no nemusí to tak byť vždy.

Druhýkrát sme nič neriskovali a jednoducho sme si zaplatili full insurance, vďaka ktorému sme nemuseli mať žiadnu zábezpeku, resp. platili sme iba depozit za benzín. No každá požičovňa to môže mať inak (my sme využili RecordGo), a preto odporúčam čítať vždy podmienky danej autopožičovne.

Doklady

No a čo na koniec? Už si len skontroluj doklady, že všetko sedí tak ako má, prípadne si pozri aké sú dané pravidlá na cestách. Na Malorke je najvyššia rýchlosť 120km/h, no verím, že keď sa budeš riadiť dopravným označením, tak nebudeš mať s ničím problém.

Veľmi podobne som postupovala aj pri požičiavaní auta na Azorských ostrovoch. Využila som síce inú autopožičovňu, no všetko ostatné bolo úplne rovnaké. Dúfam, že článok ti pomohol a prajem peknú dovolenku :).

(Visited 1 511 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.