Prišiel “deň blbec”? Pár tipov ako si zlepšiť náladu

5 (100%) 2 votes

Deň blbec. Keď sa nám nič nedarí a jedno nešťastie ide za druhým nešťastím. Či už sú to drobnosti, ktoré nás rozľadia alebo obrovské udalosti, ktoré nás poznačia na nejaký ten čas. Určite to poznáš. Život je ako malina, všetko sa darí, tešíme sa už len z toho, že sme ráno vstali a vonku svieti slnko. Niekedy je to totiž naozaj také jednoduché – tešiť sa z každých maličkostí, ktoré život prináša. Ale čo tá druhá strana?

Pretože áno. Každá karta ma aj druhú stranu. Tú temnejšiu, samozrejme. Keď ráno vstaneme, ani nevieme prečo alebo načo. Noc bola naprd. Sme stále strašne unavení, nedajbože nás bolí aj hlava. Zakopneme malíčkom o roh postele, ledva sa odtackáme do kúpeľne. Na tvári sa nám objavila počas noci vyrážka. No nejako sa teda nachystáme na deň, ktorý vyzerá, že bude ozaj “krásny”. Popritom nám vypadne z ruky špirála a zašpiníme si posteľ. Olejeme sa kávou a chleba nám spadne na zem. Samozrejme tou stranou, ktorá je natretá. “Okay, nevadí,” povieme si, “je to len blbý začiatok dňa, to neznamená, že to tak bude celý deň.”

Ale naozaj? Nebude to tak celý deň?

Nie. Nebude. Predsa každý z nás má dni bez nálady, kedy sa nám nechce a myslíme si, že nás šťastie opustilo. Nie, neopustilo, pretože šťastie si vytvárame my samy. My sme naše šťastie.

Často sa ma pýtate ako je možné, že som stále usmiata a pozitívna. Ono to ide tak nejak samo, niekedy, inokedy musím fakt makať na tom, aby som aj ja mala dobrú náladu. Áno, aj ja mám blbé dni, kedy by som najradšej ostala zachumlaná v posteli, pri smutnom filme a nevyliezla z nej minimálne tri nasledujúce dni. Alebo mesiace. Čo by som tým vyriešila? Absolútne nič. Niekedy nie je možné, aby som tam ostala čo i len jeden deň. Tak čo teda robiť, aby vás takéto dni obchádzali a bolo ich čoraz menej?

Tu je pár tipov na zlepšenie nálady:

 • napíš si zoznam vecí, za ktoré si v živote vďačný, počas zlého dňa si zoznam prečítaj
 • povedz si, že vždy môže byť aj horšie
 • pravidelne cvič (toto nám zarúči prečistenie mysle a dávku endorfínov)
 • dopraj si horkú čokoládu
 • pracuj, no nezabudnite oddychovať, vypnúť myseľ na nejaký čas a nad ničím sa nestresovať aspoň jeden deň v týždni
 • uprac si doma. Pokiaľ máš prach a neporiadok, tak celkom aj rozumiem tomu, prečo nemáš náladu. Na tvoju energiu sa totiž dostal prach. Opráš si to doma, dodaj mu sviežosť a čistotu
 • zavolaj alebo sa stretni s kamarátom
 • pokiaľ ťa niečo “dusí” tak to daj zo seba von a posťažuj si
 • choď na výlet alebo si jednoducho spravte pohodový večer doma
 • pustite si hudbu, relaxačnú alebo takú, čo ťa nabudí
 • prijmi tento blbý deň – jednoducho ho preži a povedz si, že zajtra bude omnoho lepšie a bude to nádherný deň!

A nezabudni… Aj tí najlepší niekedy majú naprd deň. Môžu za to aj zmeny, ktoré sa dejú v tele. Treba to prijať a druhý deň zvládnuť o máličko lepšie. Držím palce a prajem, aby si mal/a čo najviac krásnych a pozitívnych dní :).

Fotky ešte z výletu v Poprade, keď sme sa rozhodli, že zájdeme aj na Štrbské pleso.

(Visited 279 times, 1 visits today)

Comments

comments

2 Replies to “Prišiel “deň blbec”? Pár tipov ako si zlepšiť náladu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.