Sme tam kde chceme byť alebo potrebujeme zmenu?

Po dlhej a chladnej zime je tu konečne jar. S príchodom jari sa spája nielen Veľká noc, teplejšie počasie, ale aj zmeny. Či už ide o jarné upratovanie alebo veľké životné zmeny. Doslova prahneme po čo i len malej zmene – novom kúsku oblečenia, dekorácií v izbe, novom rúži.. Jar nemusí hneď znamenať, že chceme zmeniť celý náš život. Niekedy stačí naozaj zmeniť iba maličkosť. No, čo ak treba zmeniť viac ako maličkosť? Ako na to prídeme?

Jednoducho. Tu je 5 vecí, ktoré nám povedia, že veľkú zmenu ozaj potrebujeme:

1. Znechutenosť zo školy, práce, kamarátov a rodiny..

Jednoducho ti všetko lezie hore krkom a najradšej by si sa iba na všetko sťažovala a nadávala. Zamysli sa. Si len prepracovaná a potrebuješ pauzu? Alebo ti ozaj všetko lezie na nervy? Je toto naozaj miesto kde, chceš práve teraz byť? Ak nie, vedie aspoň táto cesta za tvojimi snami? Netrvrdím aby si hneď quitla. No ak to trvá dlhšie, tak je pravdepodobne čas na zmenu.

2. Tvoj šatník ťa unavuje

Ver mi. Život v kufri nie je vôbec (ale že vôbec!) sranda. Po mesiaci ti tvoje oblečenie začne liezť na nervy. I got you. Zrazu nevieš, čo si vziať na seba, že? Proste predaj svoje staré kúsky a kúp si nové.  Človek sa neustále vyvíja. To, čo sa ti páčilo pred rokom, nemusí aj dnes. To je úplne v poriadku. Oblečenie veľakrát so sebou nesie spomienky – radostné i smutné. No pokiaľ kúsok nenosíš alebo ťa unavuje, tak ho vymeň. Predsalen oblečenie odzrkadľuje našu osobnosť. No nie? Cítiš sa rovnako ako si sa cítila pred rokom?

3. Život stratil pozlátko

..a ty sa nedokážeš nadchnúť pre veci, ktoré ti možno aj bežne robili radosť. Teraz ich robíš už len z princípu. Z vlastného pohodlia. Skús niečo nové. Okoreň to. Alebo začni robiť niečo, čo si doteraz ešte neskúsila. Čo tak hodina Salsy? Nový jazyk? Neboj sa a dodaj životu tú správnu šťavu.

4. Dlhodobá nespokojnosť sama so sebou

Nie je nič horšie ako znechutenie zo seba samého. Zdravé sebavedomie a láska k sebe samému je nesmierne dôležitá. Ak máš už dlhšie pocit, že takto to ďalej nejde, možno naozaj treba zmenu – začať milovať samého seba. Nájdi si čas pre seba aspoň párkrát do týždňa. Dopraj si. Či už ide o cvičenie, meditáciu alebo chutné jedlo.

5. Ak si stále vravíš, že “zajtra” sa všetko zmení a budeš “happy jak dva grepy”

Nie je to smiešne? Veci odkladáme na zajtra. Zajtra budem cvičiť. Zajtra budem meditovať. Zajtra si na toho kamaráta už naozaj nájdem čas. Zajtra si nájdem čas byť šťastný. Prečo si tak naivne myslíme, že zajtrajšok máme istý? Prečo neustále čakáme na piatok a víkend, keď “happy jak dva grepy” môžeme byť už dnes..?

(Visited 199 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.