Starostlivosť o pleť

V dnešnom uponáhľanom svete nemáme vôbec čas na samých seba. Neustále sa niekam ponáhľame, naháňame sa za niečím a aký to ma vlastne zmysel?

Som rada, keď mám čas si zacvičiť, spraviť jedlo a ísť spať. To sa týka hlavne pondelkov. Väčšinou to vyzerá v pondelok takto – ráno vstanem o 7, nachystám sa, odpoviem na komentáre na youtube, pridám článok na blog, idem do školy, v ktorej som dokopy takmer 8 hodín. A to bez akejkoľvek dlhšej prestávky. Potom prídem domov, napapám sa, pozriem emaily, veci do školy, cvičiť, navariť si a môžem ísť spať, pretože na druhý deň vstávam o 6. Týmto sa ale vôbec nechcem sťažovať. Iba chcem poukázať na to, že sa nečudujem keď človek na seba nemá čas. Predovšetkým pokiaľ ma takýto režim každý deň. Ale nezabúdame tým tak náhodou na seba? Myslím si, že je škoda, že si nevieme nejak automaticky nájsť ten čas pre seba. Uvedomiť si to. Všetko totiž začína od nás. Pokiaľ sme my spokojní, bude všetko okolo nás vyzerať lepšie a život pôjde tak-nejak ľahšie. Tú energiu potom vieme predať aj ďalej.

V dnešnom článku sa chcem venovať staroslivosti o pleť.

U mňa nekonečná téma. Pri porozprávaní celého príbehu by ste tu zaspali alebo by ste si ku čítaniu mohli spraviť čaj. Ukrátim vás teda o neúspešné lovestory produktov, ktoré jednoducho u mňa nefungovali. Skúšam neustále nejaké nové, no po čase sa mi zunujú, prípadne už od začiatku sú totálne prepadáky. Veľmi som sa potešila balíčku, ktorý mi nedávno prišiel zo stránky Elnino.

Ide o produkty, ktoré sú určené na starostlivosť o pleť. Logicky, že ano? Ide predsa o článok o starostlivosť o pleť. Nooo konkrétne je to denný a nočný krém a čistiaca micelárna voda. Produkty mám necelý týždeň, takže ich nozaj stále testujem, no chcem vám k nim napísať môj prvý dojem (ten sa veľakrát líši od toho aký produkt vo finále naozaj je).

Viaceré produkty mi na začiatku veľmi vyhovujú, no po čase je moja pleť opäť tam kde bola. Momentálne som do starostlivosti zaradila Micelárnu vodu Sébium H2O od Biodermy. Tá nemôže nikdy ublížiť. Micelárku používam niekoľko rokov, striedavo Biodermu a Garnier. Obe si pochvaľujem. Na citlivú pleť a oči sú tieto micelárky veľmi dobré, takže ja som len rada, že som sa pred niekoľkými rokmi dala na ňu zľákať. A odvtedy? Patrí do mojej dennej starostlivosti! Používam ju ráno aj večer. Táto h2o sébium by mala byť určená priamo na mastnejšiu pleť, pretože sťahuje póry. Nejaké výrazné zlepšenie čiernych bodiek, to nie, ale na vyčistenie pleti je super – jemná a príjemné vonia.

Denný krém značky NUXE bol pre mňa novinkou. Absolútne som túto značku nepoznala. Ide o fluidový krém, čiže sa ľahko vstrebáva. Tento bod je obrovské plus. Z mastných krémov je totiž moja pleť vždy ešte viac mastná. Krém by mal zťahovať póry a hydratovať. Popravde som žiadne zázraky zatiaľ neodpozorovala. No je naozaj jemný – do pleti sa ľahko vstrebáva a ráno ako podklad pod makeup je okay.

Nočný krém od The Body Shop? Hoci ide o klasický krém, tak je naozaj jemný. Pleť nezaťažuje a cez noc hydratuje. S nočnými krémami mávam zvyčajne problém, ale s týmto to zatiaľ vidím ružovo. Som ozaj prekvapená, pretože ráno sa nebudím s upchatými pórmi.

No a ako to celé dopadne? To sa dozviete čoskoro vo videu, v ktorom produkty ešte spomeniem. Ja osobne som zvedavá ako dopadnú tieto “first impressions”, viete, či sa produkty osvedčia alebo či budú iba ďalšími do zbierky mojich testov.

(Visited 200 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.