To najlepšie z Philadephie

4.3 (86.67%) 3 votes

Vo Philadephii je jednoznačne čo vidieť. Pravdepodobne ti na tie hlavné pamiatky stačí jeden deň. Čo zaujalo najviac mňa? To ti poviem v dnešnom článku, spoločne s jednou vtipnou príhodou. Vieš ako sa hovorí, že “svet je malý”? Osvedčilo sa mi to dokonca aj v US! No o tom potom..

Ben Franklin Bridge

Čo tak ísť pekne odzadu? Začnem preto mostom Benjamina Franklina, z ktorého je krásny výhľad na celú Philadephiu. Odporúčam predovšetkým podvečer, pretože západ slnka odtiaľto jednoducho stojí za to!

China Town

Som to iba ja alebo má fakt každé americké mesto svoju čínsku štvrť? Úprimne.. vôbec mi to nevadí. Zrovna táto je krásne vyzdobená a nájdeš tu aj super reštiky, ktoré pokiaľ ľúbiš čínske jedlo, rozhodne navštív.

Reading Terminal Market

..ponúka z každého rožka troška. Autentické nakupovanie! Nájdeš tu stánočky predovšetkým s jedlom. Káva a koláčik – ehm, cheesesteake? Dobrý obed? Rozhodne v Reading Terminal Market. Alebo si iba kúp nejakú tú chutnú šťavu.

City Hall

Alebo teda mestská radnica, ktorá je sídlom vlády. Určite ju uvidíš už z diaľky. A či sa oplatí ísť aj dovnútra? Ja myslím, že áno.

Pennsylvania railroad

je starou stanicou, ktorá bola v minulosti dosť využívaná. Išlo o najdôležitejší spoj a všetky vlaky, ktoré prichádzali do Philly, museli prísť práve sem. Možno sa mýlim, no zdá sa mi, že dnes sa už nevyžíva vôbec a ide iba o turistickú atrakciu.

Nápis LOVE (AMOR) & XOXO

Philly, alebo aj  “City of Brotherly Love”. Nájdeš tu preto aj nápis LOVE, ktorý to obyvateľom, či turistom, pripomína. Práve pri nápise XOXO som stretla spolužiačku zo školy. Len tak. V strede Philly počas dňa na mňa niekto začal rozprávať po slovensky. Chvíľku mi trvalo kým mi došlo, čo sa vlastne stalo a kto to na mňa hovorí. Nie je to sranda, že aký je svet VEĽMI malinký?

Btw. tie nápisy neustále presúvajú, preto odporúčam kuknúť si location v ten deň ako tam budeš. Veď predsa, ako by si mohol/a odísť z Philly bez fotky pri tomto nápise? 😀

Franklin Square

Trust me. Nie je nič horšie ako keď je vonku dusno a ty sa pokúšaš o sightseeing tour. Práve tento park ti dodá energiu, trochu sa schladíš, oddýchneš a hor sa do ďalšieho objavovania (nájdeš tu dokonca aj verejné toalety, heh, just sayiin’).

Rocky Steps

Je vôbec potrebné vysvetlovať, kto bol Rocky? Myslím, že nie. Schody si jednoznačne vybehni, na vrchole si uži pekný výhľad a ak sa ti pošťastí, tak tam práve budú aj vystavené krásne obrazy.

Čo najviac zaujalo vo Philly teba? Hoď mi nejaké odporúčania do komentára.

(Visited 237 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.