Top 5 aplikácií, ktoré mi uľahčujú cestovanie

4.7 (93.33%) 3 votes

Pri cestovaní využívam niekoľko aplikácií, ktoré mi pomáhajú spoznať mesto, či kultúru o niečo viac. Ktoré to sú? To si povieme v tomto článku.

FOURsquare

Vždy keď niekam idem, tak je pre mňa dôležité nájsť dobré miesto, kde sa dá najesť a posedieť na káve. Vždy pozerám rôzne kaviarničky a odporúčané miesta práve cez túto FourSquare. Zadám filter – čo hľadám aväčšinou vyberám podľa toho, čo má najviac hviezdičiek, no vždy pozerám aj na fotky a cenník, aby ma nič neprekvapilo. 

Instagram

Pri fotkách by som aj ostala. Instagram milujem nielen vďaka zdieľaniu fotiek a tomu, že je tam kopu inšpirácie, ale práve aj kvôli rôznym kaviarnam, reštikám či pekným miestam, ktoré hľadám práve cez Instagram. Stačí ak cez “location” pozriem, čo lokálni ľudia pridávajú alebo jednoducho nájdem oficálny profil daného mesta. Veľa destinácií má založené “špeciálne” účty, na ktorých zdieľajú miesta, ktoré stoja za návštevu.

Duolingo

Ide o aplikáciu vďaka ktorej sa vieme naučiť cudzí jazyk. Sú tu rôzne cvičenia, ktoré nás od základov prevedú daným jazykom. Dá sa tu nastaviť úroveň vzdelávania slabá, stredná a intenzívna, pričom cvičenia sa robia každý deň. Zaberie to približne 5-10 minút denne a v priebehu pár mesiacov sa človek naučí daný cudzí jazyk. Ja som sa takto naučila portugalčinu na 50%, čo predstavuje úroveň indermediate za necelé 2 mesiace, no mala som aj dni, kedy som na to kašľala a neurobila som nič. Duolingo odporúčam vtedy, ak sa vieš hecnúť a máš sebadisciplínu na to, aby si cvičenia robil každý deň. Ale ten pocit na konci stojí rozhodne za to 🙂

Spendee

Spendee je aplikácia, ktorá sa stará o vaše príjmy a výdavky. Na Erasme som mu dala druhú šancu a poviem ti, že stojí to za to. V appke sa dá nastaviť aj rozpočet na konkrétne výdavky, napr. rozpočet na nákup potravín, účty, cestovanie, zábava či rôzne iné. Pomáha mi to predovšetkým na cestách, aby som vedela kontrolovať to koľko peňazí míňam.

Tiny Scanner

Ako poslednú appku tu mám Tiny Scanner, ktorý mi už niekoľkokrát zachránil zadok. Ide o aplikáciu, cez ktorú si vieme urobiť naskenovaný snímok. Vždy keď som potrebovala niečo podpísať alebo poslať naskenované, otvorila som Tiny Scanner, spravila snímku a appka to spracovala do toho scan formátu. Potom to už len uložiť ako PDF a poslať. 

Aké sú tvoje obľúbené appky?
(Visited 160 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.