Top 5 atrakcií v Hong Kongu

Normálni holka, co zkouší v životě vše co se naskytne a jedna z možností byla právě zkušenost v modelingové agentuře. V Pekingu jsem se setkala s případy, kde u památek žebrali malé děti, lidé bez nohou, rukou a nebo i lidé kteří u sebe měli mrtvého člověka. Tohle vás naučí si hodně vážit věcí co máme tady v ČR a poslala bych tam každého člověka co brečí, že na Vánoce nedostal nový Iphone. Ráda motivuji lidi do cestování a právě proto je tu tenhle článek.
V tomto článku ti porozpráva svoj príbeh Anička, ktorá mi napísala v rámci #CONTRIBUTED sekcie článkov. Bola v Hong Kongu, o ktorom by ti rada povedala niečo viac. Je to síce z iného súdka, no verím, že to bude pre teba zaujímavé. Na začiatok menšie info a potom sa vrhneme na TOP 5 turistických atrakcií v Hong Kongu.

Proč jsem byla v Hong Kongu?

Do HK jsem se dostala právě přes modeling, kde mě vyslali za prací na 3 měsíce. Nejčastěji vzpomínám na lidi tam. Poznala jsem tam plno lidí ze zahraničí, lidi až z Brazílie, Ruska, Mexika apod. Hlavně jsem měla ohromné štěstí, že jsem tam potkala super partu z Česka a Slovenska, se kterými jsme podnikali nejrůznější tripy po HK a se kterými se bavím do teď.

Co špatné vzpomínky?

Ono možná sem tam na tu částečnou chudobu tam. V HK to nebylo tak hrozné, ale např.
v Pekingu jsem se setkala s případy, kde u památek žebrali malé děti, lidé bez nohou, rukou a nebo i lidé kteří u sebe měli mrtvého člověka.
Tohle vás naučí si hodně vážit věcí co máme tady v ČR a poslala bych tam každého člověka co brečí, že na Vánoce nedostal nový Iphone. Ale jinak lidi v Hong Kongu byly super, milí a ochotní pomoct, když jste chtěli se někam dostat nebo jste se ztratili apod. Ale to je zase ten rozdíl mezi Čínou a HK, jelikož HK je oddělen od Číny. Lidi v Číně jako takové na Vás koukají jako na atrakci, smějou se vám nebo jsme s kamarádkou seděli v parku jedli zmrzlinu a číňanky k nám stavěli děti a fotili je u nás.

Top 5 atrakcií v Hong Kongu

1. Buddha Lan Tau

Asi pro mě jedno z nejkrásnějších míst, co jsem doposud viděla. Navíc já jako milovnice buddhismu, jsem byla v ráji. Nahoru jsme šli pěšky. Pro milovníky turistiky, je tohle zážitek na celý život. I pro mě byl. Vyskytují se zde totiž ti slavní velcí pavouci, takže občas to bylo docela těžké projít. Trasu jsme šli necelé 4 hodiny. Kolem 18 hod. se areál zavírá a odjíždí také poslední autobusy a lanovka.

 2. Victoria Peak

Asi nejvíc populární místo v Hong Kongu. Každý do sem přijede, jde sem. Z tohoto místa jde totiž vidět celý město. Dá se sem dostat buďto lanovkou nebo autobusem z centra. Doporučuji autobus, jelikož na lanovku se stojí od rána velké řady, navíc autobus je i levnější.

3. Chi Lin a přilehlé zahrady Nan Lian

Bylo 1. místo, které jsem zde navštívila. A tohle místo mi připomnělo to, proč Čínu miluji. Najdete zde vše. Hlavně toto místo zaujme milovníky Buddhismu.

4. Victoria Harbour a Tsim Tsa Tsui

Tyto místa jsou nejlepší na výhled na celé město. Doporučuji spíše stranu TST. Dá se zde opět dostat pomocí MTR a nebo z VH jede přepravní loď, která vás vezme na druhou stranu na TST.

5. Tai Tiam vodopády

Celkem zážitek dostat se k samotným vodopádům. Kdo má fobii z pavouků, připravte se, že tady jich pár je a ne malých. Ale výsledek pak stojí za to. Dostat se zde dá pomocí busu z centra, který jede okolo 30 min.
Anička na svojom blogu hovorila o TOP 10 atrakciách, ktoré môžeš vidieť v Hong Kongu. Ak ťa tento článok zaujal, tak šup na jej článok, v ktorom sa dočítaš o ostatných skvelých miestach.
(Visited 113 times, 1 visits today)

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.