Všetko, čo potrebuješ vedieť o Airbnb

Letenku máš, no teraz potrebuješ ubytovanie. Drahé hotely? To rozhodne nechceme. V prípade, že cestujem na viac ako jeden deň, tak preferujem Airbnb. Čo je to Airbnb? Ak o tom počuješ po prvýkrát, tak v tomto článku ti poviem niečo viac.

Čo je Airbnb?

Internetový portál, prostredníctvom ktorého si prenajmeš izbu po celom svete u lokálnych ľudí. Zvyčajne ide o prenájom izby u niekoho v byte. Niekedy to môže byť iba posteľ alebo celý byt. Možností je veľa.

Je to bezpečné?

Airbnb je rovnako bezpečné pre teba ako pre prenajímateľa. Navzájom si musíte jednoducho dôverovať. Preto vyberaj rozumne, sleduj overenie prenajímateľov a ich hodnotenia. Každopádne, Airbnb chráni tvoje peniaze až do 24. hodín po check-ine.

Ako to funguje?

Najskôr je potrebné sa na stránke zaregistrovať. Ak si ešte Airbnb nevyužil/a, cez tento link sa zaregistruj a získaš odo mňa zľavu na ubytko 25€. Po registrácií vyplň a prípadne aj over svoj profil (nie je to nutnosť). Potom už len zadáš cieľové miesto, dátum, kedy sa do danej destinácie chystáš a už hľadáš. Ja preferujem vždy niečo v centre mesta, za rozumnú cenu. Čo je ale rozumná cena? Keď je to menej ako cena za hostel. Odporúčam vždy čítať recenzie na dané ubytovanie. Vždy volím overených prenajímateľov a väčšinou aj možnosť “okamžitá rezervácia”. Ak tak urobíš, je veľká pravdepodobnosť, že ubytovanie naisto dostaneš.

Poplatky

Vždy platíme za samotné ubytovanie. Táto suma ide priamo prenajímateľovi. Ďalej sú tu servisné, upratovacie alebo iné poplatky. O týchto poplatkoch vieš vždy pred rezerváciou. Pozorne čítaj a pred bookingom si ešte over cenu. Niekedy máš dokonca zľavu, ak napríklad bookuješ na dlhšie ako 30 dní alebo ak využiješ moju zľavu, tak dostaneš kredit 25€, ktorý sa ti odráta. Ale pozor, ubytovanie musí stať hodnotu viac ako 55€, aby sa ti kredit zarátal do zľavy.

Kedy sa platí za ubytovanie?

Airbnb si vezme plnú cenu za ubytovanie v momente, keď to bookneš. Prenajímateľovi prídu až 24 hodín po check-ine. V prípade, že niečo nie je v poriadku ihneď kontaktuj Airbnb. Ak premeškáš 24 hodín, tak už je nižšia garancia na vrátenie peňazí.

Výhody

  • ubytovanie v skvelých lokalitách, luxusných vilách, ktoré by si si bežne nemohol dovoliť
  • kontakt s lokálnou kultúrou (v prípade, že zdieľaš izbu)
  • cenovo výhodné
  • máš možnosť prečítať si hodnotenia od iných cestovateľov

Nevýhody

  • ubytovanie máš u bežných ľudí, ktorí rovnako ako aj ty nesedia stále za počítačom, komunikácia môže byť teda o niečo komplikovanejšia
  • “bývaš u niekoho iného”, a preto sa musíš správať slušne
  • svojmu prenajímateľovi musíš dôverovať (napr. v tom že ťa neokradne :D)
  • regulácie a zákony, ktoré ešte nie sú poriadne doriešené keďže ide o zdieľanú ekonomiku

Čo odporúčam:

1. Vždy sleduj pozorne fotky

Ak sa niekto snaží niečo zakryť, tak to dokážeš objaviť. Pozorne sleduj fotky daného ubytovania a taktiež si pozri koľko izieb je v ponuke. V prípade, že je tam viac ľudí, hľadaj iba také ubytovanie, kde je poskytnutý kľúč a ty vieš svoju izbu zamknúť.

2. Vždy sleduj “house rules” a cancelation policy

Čítaj všetky informácie, ktoré sú poskytnuté. Nechceš predsa, aby ťa niečo prekvapilo. Teda.. príjemné prekvapenia by bolo možno aj v pohode..:D

3. Vždy sleduj check-in time

Veľakrát je tam nastavený len tak. Ale neber to automaticky. Ak vieš, že prídeš neskôr, tak sa vopred opýtaj prenajímateľa, či je to pre neho v poriadku. Niekedy je dokonca možné zložiť si aspoň batožinu skôr a ubytovať sa až v uvedenom čase. Nezabúdaj tu na komunikáciu.

4. Vždy ohodnoť prenajímateľa

Rovnako ako pomohli tebe recenzie od iných cestovateľov, tak pomôžu aj niekomu inému. Preto si nájdi minútku na vypísanie recenzie – aspoň pár viet o tom, ako sa ti priestor páčil, aká bola komunikácia, fotky vs. skutočnosť a pod.

(Visited 472 times, 1 visits today)

Comments

comments

2 Replies to “Všetko, čo potrebuješ vedieť o Airbnb

  1. Spätné upozornenie: Čo vidieť v Barcelone - Evs Lok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.